EDITORS prezentuje teledysk do nowego singla „Frankenstein”

Grupa Editors ujawniła klip, który powstał do najnowszego singla „Frankenstein”. Teledysk wyreżyserował zdobywca nagrody Latin Grammy 2018 i nominowany do Grammy Awards w 2017 r. Greg Ohrel. Obraz jest współczesną wersją „Frankensteina” Mary Shelly. 

„To utwór o radości i eskapizmie – kreskówkowa piosenka dla wszelkiej maści dziwaków i odmieńców” – mówi Tom Smith. 

„Frankenstein” wzbudził ogromny entuzjazm wśród fanów, którzy mieli okazję usłyszeć utwór na żywo w trakcie ostatnich tygodni na festiwalowych scenach. Zespół do współpracy nad utworem ponownie zaprosił Jacknife’a Lee (U2, The Killers, Two Door Cinema Club). 

Editors mają na koncie sześć studyjnych albumów. „Frankenstein” ukazał się miesiąc po wydaniu ostatniego krążka „The Blanck Mass Sessions”, nacechowanej elektroniką alternatywnej wersji ‚„Violence”. Płyty, która trafiła na listę TOP 10 najlepiej sprzedających się albumów w Wielkiej Brytanii. Wyprzedana trasa koncertowa w rodzimym kraju uwieńczona została występem w O2 Academy Brixton. Zespół supportował The Cure przed ich występem w ramach BST w Hyde Parku i był jednym z headlinerów na Werchter Classic.

Słuchaj/Kup „Frankenstein”

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny