Wybieram Kulture
Najnowsze wieści o polskiej muzyce!

Król prezentuje pierwszy singiel zapowiadający nowy album

Utwór ,,Te smaki i zapachy” to pierwszy singiel zapowiadający piąty solowy album Króla pod tytułem ,,Nieumiarkowania”. Płyta ukaże się we wrześniu 2019 nakładem ART2 Music, dystrybutorem albumu jest Wydawnictwo Agora. Za miks i mastering odpowiada Rafał Smoleń. Muzykę i słowa napisał Błażej Król. Autorem okładki singla jest artysta malarz ZBIOK (Sławomir Czajkowski), odpowiada on także za oprawę graficzną albumu.

Po premierze albumu Król wraz z zespołem wyrusza w trasę koncertową.

Trasa ,,Nieumiarkowania”

04.10 – Opole /NCPP

06.10 – Bielsko-Biała / Miasto

11.10 – Wrocław / Klub muzyczny Stary Klasztor

12.10- Polanica / Festiwal Marii Czubaszek

13.10 – Rybnik / Dom kultury

18.10- Gdańsk / Stary Maneż

19.10 – Gorzów Wielkopolski/ Teatr im. J. Osterwy, 25-cio lecie MCK

25.10 – Warszawa / NIEBO

26.10 – Katowice / Rialto

08.11 – Przybysławice / Dwór na Wichrowym Wzgórzu

9.11 – Wałbrzych / A’ Propos

10.11 – Łódź / Wytwórnia

15.11 – Poznań / Próżność

17.11 – Kraków / ZetPeTe

23.11 – Gomunice / Bogart

Błażej Król to wokalista i kompozytor. Związany z wieloma alternatywnymi zespołami, między innymi współtworzył eteryczny duet UL/KR. Komponuje i wykonuje swoje utwory, śpiewając napisane przez siebie teksty. Teksty, które są elementem łączącym wszystkie jego dotychczasowe projekty: nieco abstrakcyjne, ale mające ukryty wartościowy sens, dające wiele do zrozumienia, choć w sposób nieoczywisty.

Muzycznie to charakterystyczna przestrzenna produkcja, która łączy w sobie nowoczesne, alternatywne aranżacje, połączone z brzmieniem starych kaset.

Coraz ważniejszą rolę w muzycznej przygodzie Błażeja odgrywa jego żona – Iwona. Początkowo doradzała, komentowała, zajmowała się kwestiami artystycznymi od strony około producenckiej. Od paru lat jest pełnoprawnym członkiem zespołu, tworzą i występują razem na scenie.

Gdyby zliczyć wszystkie albumy, które tworzył lub współtworzył Błażej Król, jesienią doczekamy się 12 albumu artysty.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

%d bloggers like this: