LAIBACH: nowy utwór i koncerty w Polsce

Już jutro Laibach wyrusza w trasę koncertową po Europie!! Gościnnie, na scenie wraz z zespołem pojawi się Marina Martensson, która zaśpiewa piosenki pochodzące z „The Sound of Music” . Grupa zagra również kompozycje znane z ich wcześniejszych dokonań – albumu „Sympathy For The Devil”  czy „Laibach Revisited”, jak również utwór znajdujący się na ścieżce dźwiękowej (ich autorstwa), do filmu sci-fi Timo Vuorensoli „Iron Sky – The Coming Race”.  Soundtrack trafi do sprzedaży w sierpniu 2019 r.

coming race music video final

W 2015 r.  Laibach został zaproszony na koncerty do Korei Północnej, podczas których wykonywał utwory ze ścieżki dźwiękowej do filmu„Dźwięki muzyki”  z 1965 r. we własnych aranżacjach. Jest to jeden z ulubionych obrazów w Koreańskiej Republice Ludowo-Demokratycznej, często wykorzystywany w szkołach do nauki języka angielskiego. W projekcie, oprócz zespołu, wziął udział Boris Benko (Silence) oraz Marina Mårtensson. Krążek „The Sound Of Music”  zawiera większość kompozycji z filmu oraz kilka dodatkowych – m.in. „Arirang” – interpretację tradycyjnej pieśni koreańskiej uznawanej również za nieoficjalny hymn obu Korei.

Album został zarejestrowany i wyprodukowany w Lubljanie oraz w Pjongjang i jest wynikiem współpracy zespołu i Silence (Primož Hladnik, Boris Benko). Za szatę graficzną płyty odpowiedzialny jest Valnoir. Krążek ukazał się w listopadzie zeszłego roku, nakładem wytwórni Mute.

W lutym zespół zagra dwa koncerty w Polsce! Szczegóły poniżej:

24.02 Wrocław, Stary Klasztor
25.02 Warszawa, Progresja

Zakup/Posłuchaj „The Sound Of Music”

Leave A Reply

Your email address will not be published.