Lech Janerka – Męskie Granie we Wrocławiu – RELACJA

Lech Janerka to jedna z najbardziej szanowanych postaci na polskiej scenie muzycznej- polski muzyk rockowy, kompozytor, basista i autor tekstów.

Lech Janerka w polskiej muzyce rockowej pojawił się pod koniec lat 70. Artysta nie pojawia się w świetle reflektorów, funkcjonuje poza kolorowymi magazynami i dużymi rozgłośniami radiowymi, słychać o nim z rzadka, a jednak jego płyty są zawsze z niecierpliwością oczekiwane przez grono oddanych fanów, których wokół siebie przez lata artysta zgromadził.

W latach 80. Janerka zaznał smaku popularności z zespołem Klaus Mitffoch, z który nagrał wielki wówczas przebój „Jezu jak się cieszę”. Muzyk przyznał później, iż nagranie tego utworu było największym błędem formacji.

Lech Janerka odczarowuje świat melodyjnymi okrzykami i przemyślanymi frazami, zmieniając słowa piosenek w rytmiczne zaklęcia. W świecie tych słów dobrze wyczuwalny jest moment, chwila, rzeczywistość. To świat alternatywny i pełen życia, z nieskończoną energią buntujący się przeciwko szarej codzienności.

klik

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.