Leven Kali prezentuje „HIGHTIDE”

W serwisach cyfrowych pojawiła się płyta „HIGHTIDE”. Leven Kali zaprosił na album takich artystów jak Ty Dolla $ign, Syd, Smino, Topaz Jones i wielu innych.

„HIGHTIDE” to kontynuacja „LOWTIDE”, które ukazało się w maju 2019. Kali na swoim najnowszym wydawnictwie prezentuje niezwykle zręczną mieszankę R&B, hip-hopu, soulu, psychodeli i klasycznego funku. Single promujące album to „Homegirl” ft. Smino & Topaz Jones, „12345 (Get Real)” oraz „Perfect is Boring” ft. Ty Dolla $ign.
– Połowa z tych piosenek, zarówno z „HIGHTIDE”, jak i „LOWTIDE”, były rozpoczęte w momencie mojego pierwszego spotkania z Interscope. Oba prokejty będą zawsze kapsułą czasu ery moich początków w branży muzycznej i całego tego szalonego czasu… skończywszy na podróży do Londynu, by spotkać Drake’a czy współpracy z Playboi Carti. Myślę, że te wszystkie szalone rzeczy sprawiły, że szybciej odnalazłem swój styl. Czasami trzeba dać się rzucić w ogień, by odkryć takie rzeczy – mówi Leven Kali.

Artysta urodził się w Holandii, a wychował w Santa Monica. Debiutował wydanym niezależnie singlem „Joy” w 2017. Współpracował z takimi artystami jak Drake, Playboi Carti, Skrillex czy Snoh Aalegra. Zimą 2017 podpisał kontrakt z Interscope, a w styczniu 2018 ukazał się jego pierwszy singiel w barwach wytwórni: „Do U Wrong” ft. Syd. Utwór stał się głównym singlem promującym „LOWTIDE” i zgromadził ponad 38 mln streamów na całym świecie.
„HIGHTIDE” trwa prawie 30 minut – tyle trwa standardowy przejazd między dwoma punktami w Los Angeles (bez korków) – z Santa Monica do Hollywood, z Valley do Downtown LA itd. Jeśli włączycie najnowszy album Levena w aucie, zrozumiecie, jaką atmosferę chciał stworzyć artysta. Cieszcie się tym wydawnictwem razem ze swoimi najbliższymi.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny