Linkin Park powraca. Jubileuszowa reedycja płyty „Meteora” już dostępna

Zespół Linkin Park przedstawia „Meteora 20th Anniversary Edition”. Jubileuszowa reedycja płyty ukazuje się w formatach: Limited Edition Super Deluxe Box Set, Deluxe Vinyl Box Set, Deluxe 3-CD oraz w do pobrania formacie cyfrowym.

Wśród wielu niepublikowanych wcześniej skarbów, na wydawnictwie znalazł główny singiel „Lost”, który utrzymywał się na pierwszym miejscu w alternatywnych i rockowych rozgłośniach przez cztery tygodnie z rzędu. W chwili premiery utworu Linkin Park po raz pierwszy od dekady zadebiutowali na 1. miejscu zestawienia Rock & Alternative Airplay Chart notowania Billboardu. Jest to również najczęściej streamowana rockowa piosenka 2021 roku, która już zgromadziła ponad 100 milionów odsłuchów, a towarzyszący jej zachwycający teledysk 33 miliony wyświetleń na YouTube.

 

Linkin Park może poszczycić się jeszcze jednym niebywałym osiągnięciem, mianowicie ich drugi album „Meteora” otrzymał właśnie w Stanach Zjednoczonych status ośmiokrotnej platyny. Tym samym to druga najlepiej sprzedająca się płyta w dorobku kapeli (po diamentowej „Hybrid Theory”).

Z okazji premiery „Meteora 20th Anniversary Edition”, muzycy Linkin Park wzięli udział w sesji Q&A z fanami, która odbyła się na platformach Facebook, Twitch i YouTube.
Ponadto, SiriusXM uruchomił kanał Linkin Park, który powstał z udziałem i pod kuratelą zespołu. Linkin Park Radio dostępne jest do 17 kwietnia w aplikacji SXM.
Wraz z wcześniej ujawnionymi utworami „Lost” i „Fighting Myself”, fani w końcu mogą usłyszeć „More The Victim”, który po raz pierwszy pojawił się w programie w The Howard Stern Show.  Mike Shinoda osobiście zmiksował i zaprojektował produkt końcowy, upewniając się, że jest on wierny pierwotnym założeniom. – Jeśli chodzi o te trzy utwory, podoba mi się, że każdy z nich jest innymówi Mike Shinoda. – Wszystkie prezentują odmienne podejście, jakie zespół miał w tamtym czasie.
W 2020 roku o Linkin Park znów zrobiło się głośno za sprawa wydania „Hybrid Theory:20th Anniversary Edition”. Album dotarł na 3. miejsce listy Billboard Top Album Sales Chart, co było najwyższą pozycją grupy od 2002 roku. Teraz Linkin Park wracają z kultowym następcą…

 

Linkin Park
Linkin Park dał się poznać jako innowacyjny muzyczny żywioł i jednym z najlepiej sprzedających się zespołów ostatnich dwudziestu lat. Ich pierwszy długogrający album „Hybrid Theory” (diamentowy status w USA) to „najlepiej sprzedający się debiut XXI wieku”. Na całym świecie rozeszły się ponad 100 miliony płyt zespołu. Wśród licznych nagród i wyróżnień, grupa zdobyła 2 nagrody Grammy, 5 American Music Awards, 4 MTV VMA Awards, 10 MTV Europe Music Awards i 3 World Music Awards. Kapela wyprzedała stadiony na całym świecie, występując w roli gwiazdy wieczoru na takich festiwalach, jak  Download i Reading & Leeds w Wielkiej Brytanii, Rock in Rio w Portugalii i Summer Sonic w Japonii. Linkin Park pozostają również pierwszym i jedynym zachodnim zespołem rockowym, który zagrał pięciostadionową trasę w Chinach. W 2017 roku ukazał się pokryty złotem album „One More Light”, który był ich piątym album, który zadebiutował na szczycie listy Billboard 200.
Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.