Twenty One Pilots i kultowe MTV Unplugged. Akustyczny album jeszcze w kwietniu

Twenty One Pilots ogłosił płytę „MTV Unpluugged”.   Premiera płyty „MTV Unplugged” odbędzie się 21 kwietnia.

Nagrodzony Grammy duet Twenty One Pilots zapowiedział premierę wydawnictwa zawierającego ich niedawny występ w ramach serii MTV Unplugged. Rejestrowany na żywo akustyczny występ odbył się w Los Angeles, a zespół zaprezentował zmienione wersje największych przebojów i ulubionych utworów fanów. Premiera płyty „MTV Unplugged” odbędzie się 21 kwietnia. Dzieło dostępne będzie w formacie deluxe CD z 24-stronicową książeczką ze zdjęciami. Ponadto, zespół uruchomił sprzedaż kolekcji ubrań związanych z premierą „MTV Unplugged”.

➡️➡️KOLEKCJA UBRAŃ „MTV UNPLUGGED”⬅️⬅️


Tracklista „MTV Unplugged”:

1. Intro

2. Stressed Out

3. Tear in My Heart

4. House Of Gold / Lane Boy

5. Shy Away

6. Ride / Nico And The Niners

7. Car Radio / Heathens

 

Twenty One Pilots niedawno świętowali dekadę swojego multiplatynowego, pierwszego wydanego w barwach Fueled By Ramen albumu, wydając box „Vessel 10 Year Anniversary”, który zresztą wyprzedał się błyskawicznie.

Twenty One Pilots zakończyli 2022 rok otrzymując wiele nowych certyfikatów w Stanach Zjednoczonych, w tym złoty za ostatni album „Scaled And Icy”, także złoty za singiel „Shy Away” oraz platynowy za przebój „Jumpsuit” i diamentowy za hymn „Heathens”. To już drugie diamentowe wyróżnienie dla zespołu (po „Stressed Out”), co oznacza, że duet znalazł się w elitarnym gronie zaledwie 18 wykonawców, których więcej niż jeden singiel zdobył diamentowy status.

W minione wakacje Twenty One Pilots wystąpili na festiwalach na całym świecie i udostępnili specjalną wersję „Heathens” zainspirowaną serialem „Stranger Things”, a zarejestrowana podczas festiwalu Electric Castle w Rumuni. Utwór „Stranger Things // Heathens (Live from Romania)” ukazał się wraz z klipem z występu kapeli na historycznym zamku Bánffy.

 

Twenty One Pilots to jedna z najpopularniejszych i najważniejszych grup XXI wieku. Po miliardach odtworzeń, dziesiątkach multiplatynowych certyfikatów i z nagrodą Grammy na koncie, duet z Columbus w Ohio wzniósł się na wyżyny kreatywności, tworząc album „Scaled And Icy”. Płyta zadebiutowała na 1. miejscu zestawień Rock Albums i Alternative Albums notowania Billboardu, a ponadto dotarła na 3. pozycję Billboard 200, co oznaczało najlepsze otwarcie dla rockowego albumu w 2021 roku. Z albumu pochodzi przebój „Shy Away”, który spędził 8 tygodni z rzędu na 1. miejscu listy Alternative Radio. W zestawie znalazły się także takie popularne numery, jak „Saturday” czy „Outside” (każdy z nich również dotarł na szczyt Alternative Radio).

Mający już złoty status „Scaled And Icy” to następca platynowego albumu „Trench”, który promowały takie przeboje, jak „Chlorine”, „My Blood” czy nominowany do Grammy „Jumpsiut”. Wydawnictwo trafiło na liczne podsumowania roku m.in. na łamach „KERRANG!”, „Alternative Press” i „Rock Sound”.

Duet, który powstał w 2009 roku, zdobył rozgłos i sławę za sprawą płyty „Blurryface” z 2015 roku. Dzieło czterokrotnie pokryło się platyną w USA, a każda z piosenek w zestawie zdobyła co najmniej złoty status, co było pierwszym takim osiągnięciem w historii. Największym przebojem z płyty był nagrodzony Grammy, diamentowy „Stressed Out”. W 2013 roku premierę miał longplay „Vessel”. Piosenki z tej płyty ostatecznie również zdobyły co najmniej złote certyfikaty w USA, a tym samym Twenty One Pilots zostali pierwszym zespołem w historii z aż dwoma albumami z takim wyczynem.

Z drugim diamentowym certyfikatem w dorobku (za „Heathens”), Twenty One Pilots są również jednym z zaledwie 18 artystów, którzy zdobyli kilka diamentowych certyfikatów za single.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.