Ljos – „W Jakim Świetle”

Najnowszy singiel projektu Ljos pt. „W Jakim Świetle” został stworzony we współpracy z Heleną Pyłką (produkcja, wokale) i Kubą Kuterą (produkcja, wokale, miks). Cztery pomysły i piosenki w jednej: miejscami ballada, miejscami rock psychodeliczny, całość zakończona Beatlesowskim outro. To drugi z czterech niezależnych singli stworzonych w ramach serii współpracy z różnymi artystami.

Zaczęło się od sampla Heleny, który można usłyszeć w intro, i który spodobał nam się tak, że wzięliśmy go na warsztat. Dopisaliśmy do niego resztę utworu, a z jego pociętych fragmentów wyprodukowaliśmy podkład. Kuba pomógł nam spiąć całość i czuwał nad finalnym brzmieniem.

– opowiadają twórcy

Posłuchaj w serwisach cyfrowych:    https://ffm.to/ljoswjakimswietle

Ljos to warszawski projekt muzyczny prowadzony przez Patryka Banacha, kompozytora i producenta. Aktualnie wokalistką zespołu jest Angelika Losko. Charakteryzuje ich szerokie instrumentarium — gitara, pianino, skrzypce, ale też flet czy kontrabas, w całości przetworzone elektronicznie. W lutym ubiegłego roku ukazał się ich debiutancki album pt. ‘A Foreword’, inspirowany gatunkami takimi jak post-rock, jazz i elektronika. Koncerty promujące płytę odbyły się m.in. w krakowskiej Alchemii. W najbliższym czasie będzie można ich usłyszeć na festiwalu Avant Art 2021. Ważnym aspektem projektu jest kolaboracja, w ramach której nie tylko zapraszają artystów do współtworzenia nowych utworów, ale też biorą udział w produkcji ich materiału. Nowy materiał powstaje we współpracy m.in. z Kubą Kuterą i julkiem ploskim, będzie odejściem od minimalistycznej stylistyki na rzecz intensywniejszych produkcji.

Ljos w mediach:

Facebook 

Instagram 

YouTube

 Spotify

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny