Lor z pierwszym utworem po polsku!

Dziewczęcy kwartet z Jagodą Kudlińską na wokalu powraca z nowym utworem. „Nikt” może zaskoczyć tych, którzy kojarzą Lor z angielskich tekstów – to pierwsza kompozycja grupy zaśpiewana po polsku.

Zaczęłyśmy pisać w naszym języku, bo chciałyśmy spróbować czegoś nowego. Dużo osób oczekiwało też od nas tego. Jesteśmy bardzo zestresowane tym, jak piosenka zostanie przyjęta przez słuchaczy, ale czujemy jednocześnie duże podekscytowanie – przyznają jednym głosem artystki.

„Nikt” to opowieść o konfrontacji dziecięcych wspomnień z rzeczywistością bliższą dorosłości, która okazała się nie być aż tak kolorowa. Do jej stworzenia trzy grosze dołożył duet Michała i Mateusza Sarapatów, którzy od dłuższego czasu występują na żywo z Lorem, a niedawno jako SARAPATA zaprezentowali swój pierwszy, elektroniczny singiel „3AM” zawierający sample wokalu Kudlińskiej.  Efekt ich współpracy nie zawiedzie słuchaczy – to zestawienie przemyślanej warstwy lirycznej z charakterystycznym, art-popowym instrumentarium. Delikatna wrażliwość kwartetu zderza się z bardziej melodyjnymi refrenami i skocznymi chórkami. – W „Nikt” kryje się coś iście cyrkowego. Takie były nasze pierwsze skojarzenia i inspiracja, którymi sugerowaliśmy się przy produkcji – dodaje zespół. Utwór został opatrzony teledyskiem zrealizowanym wraz z Grzegorzem i Bartkiem Łachem. Jego treść koresponduje z premierową piosenką – w klipie zobaczymy dziewczynkę, która widzi więcej niż same wykonawczynie.


Lor należy do grona najbardziej obiecujących polskich projektów z pogranicza folku, alternatywy i popu. Kwartet ma na koncie długogrający debiut „Lowlight” oraz wydaną w ubiegłym roku EP-kę „Sunlight”. Formacja miała okazję dzielić scenę z Aurorą czy Rhye i wystąpić na największych rodzimych festiwalach, m.in. OFF Festival (gdzie zarejestrowała sesję live dla KEXP Radio), Orange Warsaw Festival, Spring Break czy Slot Art.

Obserwuj Lor:

Facebook
Instagram
YouTube
Spotify

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.