Łydka Grubasa i Kwiat Jabłoni prezentują nową wersję „Wzięli Zamknęli mi klub”

Łydka Grubasa łączy siły z Kwiatem Jabłoni i prezentuje nową interpretację utworu „Wzięli Zamknęli mi klub”. Co więcej, w nagraniu oraz teledysku udział wzięli Kasia i Jacek Sienkiewiczowie.
Jest to kolejny singiel promujący najnowszy album Łydki – “ĘĆ”, który ukazał się pod koniec minionego roku.
Teledysk został zrealizowany w warszawskim klubie Hybrydy przy udziale ponad dwustu fanów, którzy odpowiedzieli na wezwanie zespołu. Maciej „Ziggy” Charytoniak, gitarzysta, dziękuje fanom za stworzenie niesamowitej atmosfery podczas nagrania:
„To był szok, jeden post na mediach i zameldowało nam się ponad 200 osób! Nierzadko musieli przemierzyć setki kilometrów, żeby pojawić się na planie. Jesteśmy ogromnie zadowoleni z rezultatu, ze współpracy ze studiem Przedmarańcza, a przede wszystkim z tego, jak cudownie udało uchwycić się piękno i klimat rockowego podziemia.”
Bartosz „Hipis” Krusznicki, wokalista zespołu, komentuje:
„Z Jackiem i Kasią poznaliśmy się podczas nagrań. Byliśmy zaszczyceni współpracą, sami będąc ogromnymi fanami Kwiat Jabłoni. Utwór wyszedł kapitalnie i jest asem na płycie. A to że Kwiatki wystąpili z nami na klipie to już w ogóle niesamowita sprawa. I powiem po cichu, rock and rollowe wydanie bardzo nam wszystkim przypasowało.”
To co działo się na planie teledysku, zespół uwiecznił rejestrując making off, które można zobaczyć na YouTube:

 

Utwór znalazł się na albumie „ĘĆ” Łydki, wydanym w 2023 roku. Oprócz licznie zaproszonych gości, takich jak JelonekTitus (Acid Drinkers), Dżej Dżej (Big Cyc), Tomson (Afromental), Czesław MozilŁukasz Drapała czy Rasta (Decapitated), na płycie znalazł się również cover Kwiatu Jabłoni

 


Zespół jest właśnie w wirze trasy koncertowej – przed nimi jeszcze koncerty w:
24.03 Malbork (Makulatura)
05.04 Katowice (P23) – Fuck Off Festiwal  Łydka + Lej Mi Pół + Transgresja
06.04 Warszawa (Proxima) – Fuck Off Festiwal  Łydka + Lej Mi Pół + Transgresja
12.04 Wrocław (Stary Klasztor) – Freak Music Festiwal
13.04 Piła (Yogi Klub)
Łydka Grubasa to Olsztyński zespół, który działa bardzo aktywnie od XX lat na scenie rockowej w Polsce i za granicą. Ma na koncie pięć płyt studyjnych, występy na wszystkich większych festiwalach wliczając to (kilkukrotnie) Dużą Scenę Pol’and’Rock oraz setki koncertów klubowych. Jest również laureatem nagrody Złotego Bączka na wspomnianym PnR oraz podwójnej platyny przyznanej przez SPAV za singiel „Rapapara”. Odsłuchania i wyświetlenia utworów łydki notuje się w milionach!
Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.