Maciej Lipina przedstawia swój teledysk do utworu „Cały świat”.

Prezentujemy nowy, solowy utwór Macieja Lipiny pt. „Cały świat”, do którego powstał niezwykle wzruszający teledysk. 

Utwór „Cały świat” zapowiada premierę albumu „Ścigany”, która do sklepów trafi 28 września. Utwory zostały zarejestrowane w wojkowickim studio MAQ Records. Hasło „płyta solowa” Maciek potraktował dosłownie i sam postanowił zagrać na wszystkich instrumentach. – „Album wypełnią melodyjne piosenki, a także rozbudowane kompozycje. Nie chciałem zamykać się wyłącznie w rockowej, czy bluesowej stylistyce”– podkreśla wokalista.”

Maciej Lipina to wokalista, gitarzysta, autor piosenek, założyciel i lider śląskiej grupy Ścigani, za działalność w której został wyróżniony tytułem Wokalista roku 2008 (wg. Blues Top). W 2009 r. zespół zdobył dwie statuetki Super Hit TVP2 za utwory „Niby razem” i „Uwierz mi chociaż raz”. W tym samym roku wygrał Grand Prix na Blues Rock Jazz Festival. Razem z zespołem wydali 3 płyty.

Maciej Lipina jest też cenionym aktorem w Teatrze Śląskim im. St. Wyspiańskiego w Katowicach, gdzie jest odtwórcą głównej roli (Ryśka Riedla) w spektaklu „Skazany na bluesa”

Jego głos producenci i dziennikarze porównują z Johnem Mayerem czy Piotrem Cugowskim.

Z dokonań poza macierzystą formacją odnajdziemy jego głos np. na akustycznej płycie legendy polskiego rocka i metalu – KAT pt. „Acoustic 8 filmów”. Był także jednym z solistów w oratorium Jana Kanty Pawluśkiewicza i Leszka Aleksandra Moczulskiego – „Nieszpory Ludźmierskie”.

 

Link do teledysku: https://bit.ly/2PUv3eS

Link do albumu: http://bit.ly/SciganyLimitedEdition

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.