Madonna prezentuje inspirującą balladę „I Rise”

„I Rise” to druga z pięciu piosenek, które Madonna udostępni przed oficjalną premierą „Madame X”. Przypominamy, że krążek trafi do sklepów i serwisów cyfrowych 14 czerwca 2019.

„I Rise” to drugi po „Medellín” utwór udostępniony przez Madonnę. Przed premierą „Madame X” będziemy mogli usłyszeć jeszcze zaraźliwie chwytliwe „Crave” ft. Swae Lee wyprodukowane przez Mike’a Deana (10 maja), jamajskie „Future” ft. Quavo (17 maja) oraz innowacyjne brzmieniowo „Dark Ballet” (7 czerwca). Posłuchaj „I Rise” tutaj:
https://umusicpl.lnk.to/MadonnaIRise

Jak tłumaczy sama artystka:

Napisałam „I Rise”, by udzielić głosu wszystkim zmarginalizowanym osobom, które czują, że nie mają możliwości wypowiedzenia się. W tym roku obchodzimy 50. rocznicę ruchu walki o prawa osób LGBT. Mam nadzieję, że ten utwór zachęci wszystkich, by byli tym, kim są, by mówili, co myślą i by kochali samych siebie.

-Madonna

Podczas tegorocznej gali GLAAD, która odbędzie się 4 maja, Madonna otrzyma nagrodę Advocate for Change. To druga osoba w historii i pierwsza kobieta, której wręczane jest to wyróżnienie, kierowane do tych, którzy zmieniają bieg historii dla osób LGBTQ na całym świecie. 

„Madame X”, najnowsza płyta Madonny, jest zainspirowana czasem artystki spędzonym w Lizbonie. 15 nowych utworów celebruje związki artystki z muzyką latynoską, jak również wpływy kultur z całego świata. Na krążku wokalistka śpiewa po portugalsku, hiszpańsku oraz angielsku. „Madame X” powstała we współpracy z Mirwaisem, jak również (między innymi) Mike’em Deanem i Diplo. 

Pierwszy oficjalny singiel z wydawnictwa, „Medellín”, spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem. W „NPR” czytamy: To świetna mieszanka spokojnego, uzależniającego dance-popu i energetycznego reggaetón, a „Entertainment Weekly” już ogłosiło kawałek hymnem tego lata. „The Guardian” zauważa, że „Medellín” to przypomnienie, że Madonna świetnie potrafi łączyć gatunki.

Zamów „Madame X” w przedsprzedaży:

Dostępne formaty: CDCD DeluxeLPMCBox Edition

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny