Maria Peszek ,, AVE MARIA”- nowy singiel zapowiada płytę. Premiera 10 września 2021

Po pięciu latach Maria Peszek wraca z nową płytą. AVE MARIA to piąty studyjny album artystki, który ukaże się 10 września 2021.

AVE MARIA to drugi singiel zapowiadający nadchodzący album Marii Peszek o tym samym tytule.  Producentem i współautorem muzyki jest Kamil Pater. Teledysk wyreżyserował  Krzysztof Grajper

Utwór do posłuchania w streamingach:  https://backl.ink/147278708 

Twórca klipu, Grajper, powiedział, że chciałby, żeby ten obraz był mostem. Szansą na światło. I wymyślił krainę AVE MARIA.  Jest w niej wszystko co kocham: wolność i dużo tlenu.  Chciałabym żyć w takim miejscu. A Wy? 

Maria Peszek

Maria Peszek rozpoczęła karierę muzyczną w 2005 roku, publikując  płytę „Miasto mania”. Materiał powstał we współpracy z Wojtkiem Waglewskim i jego synami – Fiszem i Emade. Trzy lata po debiucie ukazał się drugi długogrający album Artystki, zatytułowany „Maria Awaria”.  Album został wyprodukowany przez Andrzeja Smolika. Obydwa krążki zapewniły Marii Peszek tytuł jednej z najpopularniejszych artystek na scenie alternatywnej w naszym kraju. W październiku 2012 ukazał się kolejny bestsellerowy, platynowy album Marii Peszek, „Jezus Maria Peszek”. Ostatnim studyjnym wydawnictwem utytułowanej Artystki jest wydany w 2016 roku album „Karabin”.

,,Najprawdopodobniej najpiękniejsza płyta jaką nagrałam’’ – Maria Peszek o ,, Ave  Maria”

Autorka przejmujących i bezkompromisowych tekstów poruszających tematy religijności, polskości, tradycyjnych ról społecznych, niejednokrotnie wstrząsających polską opinią publiczną, Maria Peszek wywołuje skrajne emocje, jasno i otwarcie wyraża swoje poglądy i jest jedną z najbardziej wyrazistych postaci w przestrzeni publicznej. Na krążku znajdzie się 10 utworów, w tym pierwszy singiel „Virunga”.

Lista utworów:

ave maria

jebię to wszystko

virunga

dzikie dziecko

szambo wybiło

viva la vulva

lovesong

pusto

nic o polsce

barbarka feat. Oskar83

Album będzie dostępny w 7 kolorach na vinylu oraz digi-pack.

Wersja CD dostępna na stronie mystic.pl będzie zawierała dodatkowy utwór, dostępny w wersji płytowej jedynie jako pre-order.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.