MARLON WILLIAMS prezentuje kolejny zwiastun nowego krążka

Nowozelandzki wokalista i songwriter Marlon Williams prezentuje „River Rival”, nowy singiel z najnowszego albumu „My Boy”, który ukaże się 9 września nakładem Dead Oceans.


„Melodia tego utworu zaczęła się od bezczynnego wyszukiwania w google. Łaciński rzeczownik 'rivalis’ oznacza ludzi rywalizujących o to samo źródło wody. To mnie podekscytowało i wydawało się trafić w centralny punkt całej płyty. Niedobór zasobów, bardzo ogólnie rozumiany, jest w centrum większości konfliktów: ekonomicznych, materialnych, społecznych. Muzycznie, zaczęło się od akustycznego gaworzenia w stylu Nicka Drake’a, ale jakoś, być może wbrew intuicji, czułem że to nie ten kierunek, więc po paru poprawkach (w dużej mierze w pre-produkcji z Markiem Perkinsem) stopniowo przekształciło się w cykliczny syntezatorowy rock-roller, który macie przed sobą. Ponownie nawiązałem współpracę z moim kumplem i współpracownikiem ’ Vampire Again’ Steve’em Gullickiem, aby nakręcić teledysk w studiu w Cambridge podczas niedawnej trasy z Lorde. Byłem tak zmęczony, że nie mogłem sobie poradzić z mruganiem” – mówi Marlon.

W ciągu ostatnich czterech lat Williams rozwinął swoją karierę aktorską i stał się pożądanym współpracownikiem, występując u boku Lorde zaledwie kilka tygodni temu. „My Boy” przekłada ten bagaż doświadczeń na żywą, dynamiczną płytę, która jest tak uduchowiona, złożona i kinetyczna, jak rozwijające się życie jego wykonawcy. „Zawsze eksplorowałem różne elementy charakteru w mojej muzyce”, mówi Williams. „I myślę, że im bardziej zagłębiam się w aktorstwo, tym więcej sztuczek uczę się o reprezentacji i prezentacji. Staram się, aby moje światy zasilały się nawzajem tak bardzo, jak to tylko możliwe. Stać się odważniejszym i śmielszym w eksplorowaniu zmieniających się kontekstów i nowych sposobów robienia rzeczy”.

Zamiast nagrywać „My Boy” ze swoim zaufanym, długoletnim zespołem The Yarra Benders, Williams połowę demówek z Markiem Perkinsem, zanim wszedł do studia Roundhead Neila Finna w Auckland pod koniec 2020 r. z producentem Tomem Healy (Tiny Ruins, The Chills) i nową obsadą muzyków: perkusistą z LA Paulem Taylorem (Feist), basistą Cass Basilem (Ladyhawke, Tiny Ruins), Healym na gitarach i syntezatorach oraz Delaneyem Davidsonem, Davem Kahnem (samotny Yarra Bender na płycie) i Elroyem Finnem na perkusji i perkusjonaliach.

Tej jesieni Williams wyruszy w trasę koncertową po Ameryce Północnej i Europie.

Po wydaniu swojego drugiego albumu „Make Way For Love”, artysta otrzymał prestiżową nagrodę New Zealand Music Awards za najlepszy album roku Płyta trafiła na 1 miejscu nowozelandzkiej listy najlepiej sprzedających się albumów RIANZ Top 40 oraz na 8 miejscu australijskiej listy ARIA. Williams śpiewał na scenie z Lorde i Florence Welch, nagrał duety z Courtney Barnett, Paulem Kelly, Yo-Yo Ma, album z Kacy i Claytonem, a także skomponował swoją pierwszą ścieżkę dźwiękową do filmu „Juniper” z 2021 r. Wiele uwagi poświęcił także aktorstwu, zdobywając główne role w filmach „Prawdziwa historia gangu Kelly’ego”, „Samotny wilk”, „Piękne kłamstewka”, aktualnym serialu Netflixa „Sweet Tooth” oraz w filmie „A Star Is Born”.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.