Marta Baum – Nie zapominajmy, że miłość jest potrzebna każdemu człowiekowi jak tlen – „Oł Yeah”

Nowy utwór Marty Baum jest formą życzeń ślubnych. Marta wyśpiewuje życzenia z nadzieją, że mogą jeszcze istnieć związki małżeńskie i partnerskie do końca życia. 

– „Każdy z nas pragnie kochać i być kochanym. W dzisiejszych czasach wiele osób cierpi na samotność, brakuje im bliskości, wysłuchania, przytulenia. Nie zapominajmy, że miłość jest potrzebna każdemu człowiekowi jak tlen.”  Marta Baum chce przypomnieć o tym ważnym uczuciu. Piosenka została napisana specjalnie dla wieloletniej przyjaciółki „Duni” z okazji jej święta miłości

 

Teledysk jest wspólnym projektem wokalistki i reżysera filmowego o pseudonimie Archon, który zrealizował ponad 70 teledysków m.in. dla Justyny Steczkowskiej, Basi Trzetrzelewskiej i wielu innych twórców muzyki popularnej i alternatywnej.

Obraz video stworzony do muzyki Marty Baum nawiązuje klimatem do lat 80-tych.

Jest wariacją na temat miłości i naszych głębokich pragnień związanych z tym uczuciem.

 

MARTA BAUM

Wokalistka i kompozytorka.

Twórczyni wielu projektów artystycznych.

Pasjonatka przedwojennej kultury.

 

Szlifowała swój warsztat wokalny w Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.

Artystka zafascynowana kulturą lat 20/30-tych, postanowiła przełożyć swoją pasję na muzykę i stworzyła w roku 2007 projekt muzyczny – Retro Trio, nawiązujący do okresu przedwojnia ( nagroda “Złoty Liść” w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu piosenki Retro im. Mieczysława Fogga. ).

Wokalistka nie zamyka się w jednej stylistyce muzycznej, jest otwarta na  elektroniczne klimaty z gatunku electro pop / trip hop. Z projektem „Baum” wystąpiła w Programie Kuby Wojewódzkiego.

W 2014 roku również dołączyła do warszawskiej sceny klubowej jako Dj’ka Pani Bum, organizując imprezy w klimacie muzyki oldschool / retrobeats.

Artystka po swoich licznych podróżach muzycznych, postanowiła stworzyć nowy projekt „Retroelectro”, łączący muzykę przedwojenną z nowymi brzmieniami z dodatkiem własnych kompozycji muzycznych ( m.in. koncerty: Teatr Soho, Klub Spatif, Wolskie Centrum Kultury w Warszawie ).

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny