Marta Bijan i jej nowy singiel „disneyend”

Marta Bijan dała się poznać dzięki autorskim kompozycjom „Ciemno”, „Milcząc” oraz „Poza Mną” w 2013 roku. W nowych wersjach utwory te pojawiły się na jej debiutanckim albumie „Melancholia” z 2018 roku wydanym przez wytwórnię Sony Music Poland.

Przygotowując się do premiery drugiej płyty, która planowana jest na ten rok, artystka odeszła od wizerunku z debiutu i idzie w jeszcze bardziej mrocznym, ale też bardziej filmowym kierunku. Już przy piosence nagranej w akcji specjalnej #hot16challenge słychać było, że Marta idzie w underground, czego kolejnym dowodem są single promujące następcę „Melancholii” – mowa o „lato smakuje”, „szczelina” oraz najnowszym „disneyend”. Wszystkie single zostały napisane przez samą Martę – słowa i muzyka, a produkcją zajął się Haldor Grunberg związany z muzyką metalową, zatem połączenie z wrażliwością muzyczną Marty, kompozycjami pisanymi przy pianinie, a dorobkiem Haldora powstał zaskakujący, dobry, polski materiał.

Teledyskowi do „disneyendu” towarzyszy baśniowy klimat, a sama artystka o singlu mówi następująco –

„disneyend to jak baśń o zimie, która napawa lękiem już w upalne lato i o stracie, której jeszcze się nie doznało, a już nie można jej zapobiec.”

Za reżyserię klipu również odpowiada sama Marta, mając teoretyczną i praktyczną wiedze w świecie filmu – Marta ukończyła w 2019 roku studia na kierunku Film i Multimedia w Warszawskiej Szkole Filmowej.

Nadchodzący drugi album studyjny Marty Bijan jest jednym z najbardziej wyczekiwanym wydawnictwem 2021 roku, a single go promujące jeszcze bardziej uświadamiają, że aż przebiera się nogami w oczekiwaniu na nowości!

Posłuchaj poprzednich singli promujące nową płytę artystki:

Foto: (brak danych)

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny