MIN t rozpoczyna sezon wakacyjny z nowym teledyskiem do singla Down/On

MIN t rozpoczyna sezon wakacyjny z nowym teledyskiem do singla Down/On

MIN t photo Lumikko

Pochodząca z Wrocławia i mieszkająca na co dzień w Berlinie MIN t prezentuje kolejny singiel ze świetnie przyjętego krążka Assemblage. Neo-soulowemu Down/On towarzyszy wakacyjny klimat w nowym teledysku.

MIN t to kompozytorka, pianistka, producentka i wokalistka, a w karierze solowej stawia przede wszystkim na własne umiejętności wykonawcze. Jej debiutancki album znalazł się w podsumowaniach najlepszych płyt 2017 roku wielu polskich mediów muzycznych, m.in. Onet Muzyka czy Gazety Magnetofonowej. Artystka została wyróżniona przez Gazetę Wyborczą zajmując drugie miejsce w Plebiscycie Sanki 2018 (polski odpowiednik BBC Sound Of…), a po singlach Motion, Missing the Air i Her Story przyszedł czas na kolejny, letni akcent.

Autorką klipu do Down/On jest Lumikko, która wraz z autorką utworu, Martyną Kubicz – stworzyła pocztówkę z berlińskiego święta rozrywki i historycznego symbolu walki z gentryfikacją, określanego jako May Day. Dla mieszkańców Berlina to także oficjalny start wakacji po długim, jesienno-zimowym sezonie.

Nagrywanie Down/On dla MIN t zabrało nam dwa dni, z których jeden był całkowitą niespodzianką – potrzebowałyśmy sceny z imprezką, ale skończyło się na tym, że filmowałyśmy cały dzień w święto 1 maja w Berlinie. Naszą inspiracją były głownie vhs-owe vlogi zmieszane z… całymi wczesnymi latami 2000 i folklor miejski. Oprócz tego i ciuszków od królowej upcyclingu Melisa Minca, nie miałyśmy planu. Dzięki temu powstały ujęcia takie jak MIN t tańcząca przed grafitti Berlin Kidz, w migających światłach ambulansu, a następnego dnia random spotkanie samych Berlin Kidz (chyba też jesteśmy gdzieś u nich w video!). Ujęcia stylizowane nagrałyśmy na podwórku mieszkania, gdzie wtedy zostawałam – szczerze, moje ulubione miejsce na sesje w Berlinie – relacjonuje Lumikko.

Pogodny vibe bez problemu odnajdziecie zarówno w produkcji, tekście jak i wykonaniu utworu, a uwiecznione przebłyski malowniczego Kreuzbergu podbijają entuzjastyczny wydźwięk całego przedsięwzięcia. Zawrotne stylizacje, w których zobaczycie MIN t to dzieło berlińskiej projektantki mody MeowNEKI MEKO. Jak nowy singiel brzmi na żywo przekonacie się już drugiego dnia OFF Festivalu w Katowicach, skupiającym w programie największe gwiazdy muzyki alternatywnej z całego świata.

Teledysk “Down / On” http://bit.ly/MINt-DownOn

Album “Assemblage” https://bit.ly/MINt-Assemblage

Fanpage MIN t http://facebook.com/MINtMartynaKubicz

MIN t photo Lumikko

 

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.