Misia Furtak / Miron Grzegorkiewicz rework „Go To Sleep” – premiera interaktywnego teledysku

fot. Bartek Warzecha

Misia Furtak: „Co przyjdzie?” jest albumem surowym i minimalistycznym. Kiedy myślałam o dalszych losach piosenek z tej płyty, zastanawiałam, czy nie można zagrać ich w jeszcze bardziej oszczędny sposób, wyłącznie z fortepianiem Hani Raniszewskiej w tle. Ale może to nie musi być jedyna droga? Spotykając się z przyjaciółmi muzykami, zrozumiałam, że dzięki nim moje utwory mogą żyć swoim życiem. „Go to Sleep” w wydaniu Mirona, razem z wyrazistym beatem, zyskało nie tylko dynamizm, ale i jeszcze silniejszą oniryczną atmosferę. A to tylko pierwszy z „reworków”. Jestem ciekawa, co przyniosą kolejne odsłony tych artystycznych dialogów z ludźmi, których wrażliwość tak szanuję. I, oczywiście, co przyjdzie.”

Miron Grzegorkiewicz (M8N): “Po pierwszym przesłuchaniu “Go to sleep” poniósł mnie w intrygujący, intymny świat. Odniosłem jednak wrażenie, że kończy się zbyt szybko zabierając to “coś” magicznego z doświadczenia słuchacza. Z ogromną radością podjąłem wyzwanie uchwycenia tego wymiaru i dograłem wydłużone zakończenie. Rework dla Misi Furtak jest drugim “dialogiem” – po remiksie “Blooming (In C Minor)” Niklasa Paschburga – w ramach cyklicznego projektu Dialogue Reworks Your Mind. Projekt eksploruje różne formy dialogu na poziomie muzyki i obrazu.”

Interaktywne wideo jest zapisem improwizowanej sesji, którą muzycy nagrali w Wieloślad Studio w Warszawie w składzie: Misia Furtak, Michalina Bieńko, Paulina Atmańska, Runforrest (Grzegorz Wardęga), Miron Grzegorkiewicz. W rezultacie powstało coś pomiędzy oryginalną piosenką a reworkiem. Piosenka oryginalna: Go to Sleep Wykonawca: Misia Furtak Album: Co Przyjdzie (Agora, 2019) Słowa: Misia Furtak Muzyka: Misia Furtak, Hania Rani

Mix i mastering: Michał Kupicz Wersja “Rework” M8N (Miron Grzegorkiewicz) Mix: Michał Ścibior Mastering: Marcin Bociński Okładka wygenerowana przez M8N za pomocą sieci neuronowej.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny