„Misz – Late Night or Early Morning” – debiut, epka Mùlk

Mùlk - nowy kawałek „Misz - Late Night or Early Morning”

Misz - foto. Agora

Pod pseudonimem Misz kryje się Michał Marczak, multiinstrumentalista i producent muzyczny mieszkający i tworzący w Krakowie. Michał jest założycielem szkoły produkcji muzycznej Piano Lab, ma na koncie wieloletnią przygodę z grupą So Flow, z którą wydał dwa albumy i koncertował (m.in na Sziget Festival czy w Studiu Trójki). Obecnie oprócz solowego projektu współtworzy formację Misz / Baklu. Duet wydał niedawno singiel „Głusza”.

Misz - foto. Agora/mat. nadesłane
Misz – foto. Agora/Materiały nadesłane

W swojej solowej muzyce wykorzystuje tekstury, melodie i przestrzenie kreowane przez analogowe syntezatory. Spotykają się one z minimalistycznymi partiami fortepianowymi i organicznymi, bogatymi groove’ami perkusyjnymi. Misz lawiruje między sztywnymi ramami gatunkowymi muzyki elektronicznej, unikając zaszufladkowania. Tworzy muzykę taneczną wibrującą od emocji: smutku, radości, spokoju, nostalgii.

Debiutancka EP Misza nosi tytuł “Late Night or Early Morning”. Materiał na nią powstawał prawie w całości między 2 a 6 rano, szczególnie w tej osobliwej porze na przecięciu nocy i dnia. Wśród gości znajdziemy m.in Runforresta – wokalistę, znanego ze współpracy m.in. z Ars Latrans Orchestra, Bass Astral x Igo i Misią Furtak. Materiał promowały do tej pory dwa single: “Arrival” oraz “Deep Blue”.

Posłuchaj w streamingach:
https://ffm.to/MiszLateNight

1 Komentarz
  1. […] Crossan miał niewiele ponad 20 lat kiedy wydał debiutancką płytę – i od razu pojawiła się nominacja do Grammy w kategorii Najlepszy Album […]

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.