MJUT „Nie zapomnij” – premiera singla

W piątek 30 listopada miał swoją premierę nowy singiel zespołu MJUT
„Nie zapomnij”. Utwór zapowiada trzeci album grupy, który ukaże się w
przyszłym roku. Producentem utworu jest Paweł Cieślak, znany ze współpracy z m.in. z Comą, Ted Nemeth, 19 Wiosen. Wideoklip do piosenki nakręciła ekipa Motion Pikczer.

Grupa MJUT zadebiutowała płytą „Akcją ratowania ślimaków” (2011), która
przyniosła duszne i mroczne dźwięki, trochę melodii i kilka opowieści o
zmaganiach młodości ze światem. Drugi album – „9” (2015) to dla odmiany
zestaw całkiem przebojowych piosenek, przy czym zespołowi udało się zachować własne brzmienie, a takie utwory jak: „Tyle, ile chcę”, „Wszyscy ludzie i ja” czy „Puść go” były grane w wielu stacjach radiowych. Na początku 2018 r.
miał premierę singiel „Nie chcę prawdy”. Więcej informacji o zespole na
https://www.facebook.com/mjuty.


Trójmiejski MJUT pochodzi z Działdowa, z którego wyruszył nad morze w poszukiwaniu wyzwań i inspiracji. Grupa zadebiutowała w 2007 r. piosenką „Do końca wszystkiego”, którą Piotr Kaczkowski umieścił na swojej składance „minimax pl 4”. Pierwsza płyta zespołu – „Akcja ratowania ślimaków” (2011) przyniosła duszne i mroczne dźwięki, trochę melodii i kilka opowieści o zmaganiach młodości ze światem. Krążek spotkał się z życzliwym przyjęciem publiczności i krytyków, którzy podkreślali dojrzałe łączenie różnych muzycznych światów i urzekający klimat całości. Na drugim albumie zatytułowanym „9” (2015) młodzi eksperymentatorzy dojrzeli i przeobrazili się w świadomych artystów, potrafiących nadać swoim pomysłom i emocjom bardzo konkretną formę. Wsparli ich w tym producenci – Krystian Wołowski i Adam Hryniewicki znani z trójmiejskiej grupy Dick4Dick. Zmianę w komponowaniu i podejściu do piosenek przyniosły już dwa pierwsze single: „Tyle, ile chcę” i „Wszyscy ludzie i ja”, które pokazały, że MJUT świetnie odnajduje się w klasycznej formule piosenkowej. Pierwiastek przebojowości pojawia się zarówno w dynamicznych utworach, które dominują na płycie, jak i w jedynej typowej balladzie („17 GB”). MJUT-owi udało się jednak zachować swoją tożsamość, co słychać choćby w otwierającej album piosence „Nietoperz mówi nie”, w której sample sąsiadują z niemal bigbitowym refrenem. Najwytrwalsi znajdą też na „9” odrobinę postrockowych fuzzów.

W styczniu 2018 r. do rozgłośni radiowych trafił singiel „Nie chcę prawdy”, a 30 listopada będzie miał swoją premierę utwór „Nie zapomnij”. Obie piosenki zapowiadają trzeci album grupy, który ukaże się w przyszłym roku.

MJUT online:
www.mjuty.pl
www.facebook.com/mjuty
www.youtube.com/mjutmusic
www.instagram.com/mjutmusic

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny