Mortas z nowością

Mocny głos w dyskusji o radiowej Trójce – prosto z serca artystów kawałek o sytuacji w rozgłośni i nie tylko! Formacja Mortas, doskonale znana słuchaczom Listy Przebojów Trójki i wielu polskich rozgłośni, przedstawia nowy utwór, w którym w mocny, choć metaforyczny sposób, zabierają głos w tej trudnej dla wszystkich muzyków sytuacji.

„To nie my” to utwór nietypowy – powstał spontanicznie, jako reakcja na sytuację w Programie Trzecim Polskiego Radia. Muzycy zespołu Mortas byli częstymi gośćmi tej anteny .
– Gdy pierwszy raz przekroczyliśmy próg Myśliwieckiej 3/5/7, poczuliśmy niepowtarzalny klimat tego miejsca. Nie tworzyły go jednak mury, ale niezwykli, pełni profesjonalizmu oraz miłości do muzyki ludzie. Większości z nich już tam nie ma. Nie ma naszego przewodnika po Trójkowych korytarzach, Piotra Stelmacha. Nie ma Marka Niedźwieckiego, legendy, której mogliśmy „dotknąć”. Coś, co nie miało prawa się wydarzyć, wydarzyło się. – opowiadają członkowie zespołu. – Coś, co nie miało prawa się wydarzyć, wydarzyło się. Mamy nadzieję, że wróci czas, w którym z przyjemnością słuchaliśmy Trójki. Póki co jesteśmy całym sercem z tymi, których już pod tym adresem nie słychać.

Mortas to zespół składający się z trzech utalentowanych muzyków – Adama Mortasa, Bartka Tarkowskiego i Michała Korpeckiego. Muzykę, jaką tworzą, określić można jako fuzję wielu gatunków, m.in. popu, rocka, muzyki elektronicznej i poezji śpiewanej, która jest ich wielką inspiracją.
Utwory z ich debiutanckiego albumu, „Tu”, przez wiele tygodni znajdowały się na wysokich miejscach Listy Przebojów Programu III Polskiego Radia, gościły również na antenach wielu polskich rozgłośni. Muzyków doceniło wielu dziennikarzy muzycznych, w tym Piotr Stelmach z radiowej Trójki oraz redakcja magazynu Teraz Rock

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny