Barbara Wrońska i Michał Szpak razem – intrygujący singiel „Zanim”

Duet połączył siły przy okazji wydania nowej, dwupłytowej składanki Kayaxu „Music 4 Queers & Queens”. Kayah, Krzysztof Zalewski, Michał Szpak, Brodka, Nosowska, Dawid Podsiadło, Mery Spolsky, The Dumplings, Sorry Boys, Ralph Kaminski to tylko niektóre nazwiska z czołówki polskiej sceny muzycznej zaangażowane w ten projekt.

Wszyscy w ten sposób chcą zwrócić uwagę na kwestie dyskryminacji osób LGBTQIA i innych grup mniejszościowych zagrożonych wykluczeniem. Płyta ukazała się w piątek. Znalazła się na niej także premierowa piosenka The Dumplings, remiksy Natalii Przybysz i Arka Kłusowskiego oraz specjalnie przygotowany na tę okazję bonus drag wykonany przez polskie Drag Queens.

Singiel „Zanim” duetu Barbara Wrońska i Michał Szpak promuje to wydawnictwo. Niepokojący klimat i mocne słowa traktujące o nienawiści mają podkreślać misję albumu.

Barbara Wrońska o utworze „Zanim”:

Utwór porusza kwestię tego, że ludzie niszczą się nawzajem, na oślep uderzając „kamieniem” – słowem we wszystko co czułe. Nie biorąc pod uwagę tego, że łamią komuś życie. To tyczy się krytykowania czyjejś osobowości, sposobu bycia, twórczości, życia – każdej właściwie sfery. Do współpracy zaprosiłam Michała Szpaka, który bardzo często pada ofiarą takich zachowań. Choć jesteśmy stylistycznie różni to czujemy to samo, a nasze światy się przeniknęły.

Michał Szpak o utworze „Zanim”:

Żyjemy w jednym z najbardziej homofobicznych krajów w Europie, podczas gdy inne państwa uznają równość wszystkich, niezależnie od rasy, wyznania, orientacji czy przynależności do jakiejkolwiek grupy. Mam nadzieję, że ten projekt będzie wsparciem dla wolności!

Album dostępny:

W wersji CD: www.sklepzmuzyka.pl/M4QQ

W serwisach streamingowych: kayax.lnk.to/M4QQ

Leave A Reply

Your email address will not be published.