MY CHEMICAL ROMANCE Z NOWYM SINGLEM!

MY CHEMICAL ROMANCE wydali nowy singiel- utwór, zatytułowany The Foundations Of Decay, jest pierwszą nową piosenką legend emo od singla Fake Your Death z 2014 roku.

 

Wolno rozkręcający się, klimatyczny i wypełniony emocjami hymn, zawiera typowo masywny refren MCR, który sprawia, że ma się ochotę sięgnąć po eyeliner i wrócić do 2013 roku.

My Chemical Romance ogłosili swój powrót do muzyki pod koniec 2019 roku, sześć lat po rozpadzie w marcu 2013 roku, grając tylko jeden nowy koncert w grudniu, zanim musieli przełożyć wszystkie inne daty powrotu z powodu pandemii.

W końcu wracają do koncertowania i odwiedzą Polskę 9 czerwca 2022. Jeśli jeszcze nie macie biletów to szybciutko: klik


Kim właściwie są MY CHEMICAL ROMANCE?
Grupa powstała w 2001 r. z inicjatywy frontmana, Gerarda Waya i byłego perkusisty Matta Pelissiera pod wpływem wydarzeń z 11 września 2001 roku. Duet napisał wtedy utwór „Skylines and Turnstiles” do którego nagrania zaprosili przyjaciela, Raya Toro (gitara) i brata Gerarda, Mike’ego, grającego na basie. To właśnie Mike wymyślił nazwę zespołu, zainspirowaną książką Irvine’a Welsha “Ecstasy: Three Tales of Chemical Romance”.

 

 

My Chemical Romance zadebiutowali w 2002 roku albumem “I Brought You My Bullets, You Brought Me Your Love”, ale przełomem okazało się druga wydawnictwo długogrające, “​​​​Three Cheers for Sweet Revenge”. To z niego pochodzą pierwsze niekwestionowane hity jak “Helena” czy “I’m Not OK (I Promise)”. Największe uznanie grupie przyniosła wydana w 2006 roku płyta “The Black Parade”. Koncept album, zainspirowany dokonaniami The Beatles i Pink Floyd, w samych tylko Stanach Zjednoczonych sprzedał się w nakładzie 3 milionów egzemplarzy, pokrywając się tym samym potrójną platyną.   

Ku rozczarowaniu rzesz oddanych fanów na całym świecie, w 2013 roku grupa zdecydowała się zawiesić działalność. Jednak już sześć lat później triumfalnie wróciła na scenę, czego wyrazem był wyprzedany w kilka minut koncert w Shrine Expo Hall w Los Angeles.

Zespół jest wielokrotnym laureatem wyróżnień muzycznych (m. in. dwukrotnie w kategorii Best International Band wg. magazynu Kerrang!); był również nominowany w kategoriach Album of The Year (Metal Hammer, za płytę “The Black Parade”), czy Best Alternative Band w ramach American Music Award.

Dla większej grupy naszych czytelników MCR może być znane z tego konkretnie kawałka, bowiem obecnie liczy sobie 156 mln. wyświetleń!


Obserwujcie koniecznie social media MCR:
FACEBOOK
INSTAGRAM
TWITTER
YOUTUBE
WWW

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.