Myslowicki AlterFest odwołany

Planowana na koniec maja dziewiąta edycja festiwalu muzycznego AlterFest została odwołana. I choć wcześniej organizatorzy wspominali o możliwym przeniesieniu imprezy na inny termin, ostatecznie zdecydowali się na jej odwołanie.

Tego można było się spodziewać w obliczu obostrzeń związanych z Koronawirusem. I choć wielu fanów muzyki alternatywnej do ostatniej chwili wierzyło w to, że mysłowicki AlterFest jednak się odbędzie, po raz pierwszy od 2012 roku festiwal nie zostanie zorganizowany. –Decyzja oczywiście nie była łatwa, ale w obecnej sytuacji jest nieunikniona. Ze względu na fakt, że jesteśmy niewielkim festiwalem, nie mamy wieloletnich umów sponsorskich, a nasz budżet ustalany jest z roku na rok, zdecydowaliśmy się nie przenosić imprezy na przyszły rok, ponieważ byłaby to bardzo ryzykowna i niepewna decyzja. AlterFest został odwołany, ale wierzę w to, że uda nam się wrócić w przyszłym roku, choć w chwili obecnej trudno określić w jakiej formule, gdzie i z jakim składem artystów – mówi Łukasz Prajer, pomysłodawca festiwalu.

Tegoroczny AlterFest zapowiadał się wyjątkowo ciekawie – w Mysłowicach mieliśmy usłyszeć m.in. duet Karaś/Rogucki, zespół Kamp!, Króla, a także Tęskno. Jak mówią sami organizatorzy, w ich ocenie miała być to najlepsza z dotychczasowych edycji festiwalu, o czym mogło świadczyć m.in. duże zainteresowanie imprezą oraz ilość sprzedanych biletów. Jednak podobnie, jak w przypadku innych wydarzeń kulturalnych, również organizatorzy AlterFest-u będą musieli przełożyć swoje plany o co najmniej rok.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.