Najmocniejszy utwór płyty „@strach” – „3” kolejnym singlem Pawła Izdebskiego

Nieustannie powracające myśli, czarne scenariusze, i myślenie, które nie pozwala zrobić kroku w przód. Z pewnością każdy z nas potrafi się utożsamić z tym przekazem, każdy z nas czasem się boi.To piosenka o polu bitwy jakim jest codzienność – rodzina, miłość, praca, marzenia, relacje, wiara, porażki i sukcesy – a przede wszystkim fakt jakim obciążeniem jest próba pogodzenia tego wszystkiego. To wreszcie trzy myśli, z którymi autor walczy, a które bezustannie wracają. Może tak musi być. A może to po prostu strach.

Jedna z mocniejszych propozycji na płycie, przepełniona przesterami, cięższymi riffami, wokalista nie boi się też nieco inaczej posługiwać wokalem.

Album „@strach” ukazał się 17 stycznia 2020 r., jest już dostępny do odsłuchu cyfrowo: https://ffm.to/izdebskistrach/ oraz do nabycia fizycznie w salonach empik: https://www.empik.com/strach-izdebski-pawel,p1238131139,muzyka-p

Płytę przed premierą promowały trzy single:

„Laura” – folk rockowe tąpnięcie, wesoła ballada o złamanym sercu

„Niewiarygodne” – gitarowo-smyczkowa rozprawa z przeszłością

„Szwy” – gorzka, rozrywająca serce ballada

Folk-rockowe, żywe brzmienia oparte na gitarach i instrumentach smyczkowych, oplecione charakterystycznym wokalem Izdebskiego, który wciąga na zabój. Na płycie nie znajdziemy syntetycznych dźwięków, czy grama nieautentyczności – zarówno w muzyce, jak i przekazie lirycznym. Emocjonalny wydźwięk utworów ze ‘@strachu’ Izdebskiego nie pozwoli przejść obojętnie obok tej propozycji. Koncerty Pawła Izdebskiego to powiew świeżości i jakości na polskiej scenie alternatywnej.

Mam wrażenie, że zbyt późno orientujemy się, ile czasu tracimy i jak mało go mamy. Mocno wierzę w to, że któraś z piosenek złamie Cię do tego stopnia, że wyznasz miłość odpowiedniej osobie, odkurzysz instrument, który przez lata leżał na strychu albo zadzwonisz do osoby, która boi się tak samo jak Ty.

Paweł Izdebski o płycie “@strach”

Paweł Izdebski to wokalista, leworęczny gitarzysta, piosenkopisarz, kompozytor i youtuber. 30-letni debiutant z podwarszawskiej Wiązowny dotychczas był znany szerzej jako wokalista Studio Accantus czy były gitarzysta Ralpha Kaminskiego. Tym razem oferuje swój autorski materiał – 17 stycznia 2020 wydał swój autorski krążek zatytułowany „@strach”. Tworzy własny samozwańczy gatunek muzyczny; Bluepop, który jest połączeniem muzyki alternatywnej, akustycznej i bluesowej opartej na popowych brzmieniach gitary. Ma za sobą występ na takich festiwalach jak Rawa Blues Festival czy Międzynarodowy Festival FAMA. Od czerwca 2018 aktor w spektaklu „Once” wystawianym przez Teatr Muzyczny Roma. Był uczestnikiem telewizyjnego show Bitwa na Głosy, w którym reprezentował drużynę Natalii i Pauliny Przybysz.

Płyta „@strach” wydana niezależnie pod patronatem cgm.plWLKM.pl oraz portalu Polska Płyta / Polska Muzyka.

Trasa koncertowa Niewiarygodny Tour została objęta patronatem Interia Muzyka: https://muzyka.interia.pl/wiadomosci/news-pawel-izdebski-i-nowa-plyta-astrach-trasa-koncertowa-niewiar,nId,4287174

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.