Neony ubrali Uniform!

ALBUM_n800Czego można się  spodziewać po nowym albumie Neonów? Prawdopodobnie wszystkiego, co najlepsze i dostępne w muzyce!

„Samo to, że jesteś, energię wyzwala”, mimo, że wyrwane z kontekstu, ale to idealny wstęp do pełnego albumu, gdzie w kolejnych wersach słyszymy, że „nadajemy na tych samych falach” w niebieskim świetle,przechodząc do delikatnych „Mydlanych baniek”, których tempo zwolniło, by wsłuchać  się w wyrazistość gitarowych riffów dopracowanych w każdym szczególe. Do tego analogowe brzmienie gitar, starych wzmacniaczy lampowych, które można usłyszeć w prawie każdym utworze na płycie.

Kolejnym utworom również niczego nie brakuje. Dobre, zaczerpnięte rockowe inspiracje wprost z wysp brytyjskich, z muzycznym i skocznym czasem popowym refrenem nie pozwalają stać  w bezruchu.

Neony dobrali dobrze swój „Uniform” pasujący na każdą okazję. Niezależnie od tego jakim gatunkiem muzycznym jesteście zafascynowani, album wpisze się  w każdy nastrój.

Istotnym składnikiem twórczości Neonów są teksty, które pisze wokalista Vlado: bardzo współczesne, poruszające, inspirujące i przede wszystkim głębokie mówiące o rzeczach zwykłych i tych, których nie zauważamy. Rzadko na rynku możemy posłuchać  tak dobrze użyte metafory trafiające w sedno przekazu. Choćby z tytułowej piosenki z nowego albumu Neonów- Uniformy: „Wyżej, bez asekuracji na szczyt” muzycy mają dobry plan działania na najbliższy czas!

Neony nie wpisują się  w „szablony” konwencjonalnej muzyki, dla tego gatunku. Czuć i słychać, że eksperymentują i bawią się  tym, co robią.

Tę radość można usłyszeć  w „Ostatnim”, który na szczęście tym ostatnim nie jest, bo zaczynając „Trudne tematy” wciąż uśmiech po przesłuchaniu tego kawałka nie znika z twarzy.

Płytę kończy „Legalna Moskwa”, prosty a zarazem świetne wykonany kawałek kończący album, zachęcający do ponownego przesłuchania- od nowa i poznawania kolejny raz każdego utworu z osobna.

Uniform, to dobrze ubrana płyta, która nie zostanie odłożona w kąt i zapomniana. Każdy kolejny wydany przez tę grupę singiel będzie hitem na naszym rynku muzycznym.Każdy, kto przesłucha raz tej płyty, wróci do niej niejednokrotnie doceniając teksty oświetlone Neonami dobrej muzyki.

Premiera płyty 31.07.2015 ( Sony Music Entertainment Poland Sp. z o.o.)

Krzysztof Trefon

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.