Nic dwa razy się nie zdarza? Nie tym razem, podwójny hat-trick zespołu BLUSZCZ na LP357

materiały prasowe

,,Lamparty’’ zespołu Bluszcz po raz 6.  wygrywają kartkową Listę Piosenek Radia 357.

Utwór zadebiutował na pierwszym miejscu 29.01.br i nieustająco cieszy się ogromnym zainteresowaniem słuchaczy, którzy swobodnie mogliby przyznać, że ,, w naszych domach on i ona słucha Bluszcz’’. Wrocławski duet tworzą Jarek i Romek Zagrodni, podczas koncertów grając z Marcinem Mrówką.

,, Jeden  z drugim powiedz mi,

myślałeś, że jesteś fajny,

myślałeś wszystko to żarty,

przepraszaj teraz te koleżanki ’’

W ,, Lampartach” panowie zwracają uwagę na sposób traktowania kobiet, dając tym samym pstryczka w nos, być może tym samym chłopcom, którzy wieczorami  śledzą konta dziewczyn, które nie chcą ich znać.  

,,Ona’’ nie lubi  gdy ktoś decyduje za nią i mówi jak ma być. ,,Ona” pojawia się w prawie każdej piosence, genialnie pokazując, jak zmienia się spostrzeganie kobiet i jak one mogą widzieć mężczyzn. Nawet jeśli zabieg nie był zamierzony, a stworzone historie z lekka przerysowane, całość stanowi interesująca koncepcję.

Kilka słów o KRESZU

KRESZ, czyli 3. album,  w którym oprócz ,,Lampartów” występuję np. ,,Gepart„, a  ,,Simson” zachęca do wyprawy na Mazury ( ewentualnie na pocztę, ponieważ kawałek w tym tygodniu zadebiutował na 9. miejscu LP357), wywołuje bardzo przyjemne uczucie w trakcie i po odsłuchaniu.  Brzmienie  osadzone w  latach 80  zostało połączone z tekstami zakorzenionymi we współczesności. W głosie wokalisty słychać nostalgię, która przyciąga równie mocno jak dźwięki instrumentów, jednak jest w nim jeszcze coś ciekawego, co umyka określeniu a jest wyraźne w Americano . Bluszcz to bardzo adekwatna nazwa, ponieważ klimat uchwycony na płycie  oplata jak zielone pnącza – wynik na LP357 to potwierdza.  

Nowa płyta jeszcze w tym roku, zespół poinformował o planach podczas wizyty w Radio 357.

Jak zagłosować na utwory z KRESZA? Sprawdź tutaj , albo tutaj czyli Listę Nieparzystą słuchaczy Radia 357.

Aktualnie można zamówić KRESZ w limitowanej wersji vinyl  na stronie : https://asfaltshop.pl/product/20364-bluszcz-kresz-limited-pink-vinyl-lp/?hiddenPass=TvKxu9MBFe&fbclid=IwAR3gm8RGZ-ILtPf6Qi_VaygZzaWG2nctyPn-Au6VaYzjARvtsdu3jmzIs_U

Warto zapoznać się z wcześniejszą twórczością zespołu: Junior, W Naszych Domach i czekać na kolejną zabawę konwencją : )

Recenzję pierwszego singla KRESZA przeczytasz tutaj.

Leave A Reply

Your email address will not be published.