Niemiecki zespół Giant Rooks porównywany do Foals, czy Bombay Bicycle, wystąpi 21 marca w warszawskiej Proximie.

W ciągu ostatnich kilku lat Giant Rooks osiągali sukces za sukcesem – wyprzedając koncerty swojej trasy w Niemczech, Ameryce Północnej i Europie, występując na największych festiwalowych scenach na całym świecie i gromadząc setki milionów odsłuchań. Kontynuując swoją niesamowitą karierę po intensywnym letnim okresie koncertów, zespół ogłasza trasę koncertową „How Have You Been? ”. Ta trasa, licząca ponad 30 koncertów w krajach Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii, zbiega się z premierą ich nadchodzącego długogrającego albumu, który ukaże się 2 lutego 2024r nakładem Island Records UK.

Od momentu powstania zespołu w 2015 roku Frederik Rabe (wokal), Finn Schwieters (gitara), Luca Göttner (bas), Jonathan Wischniowski (keyboard) i Finn Thomas (perkusja) zdobyli serca fanów muzyki indie swoimi przebojami, takimi jak „Wild Stare” i „Morning Blue”. Ich debiutancki album z 2020 roku, „Rookery”, zgromadził ponad 200 milionów odsłuchań i zajął trzecie miejsce na niemieckich listach albumów. W 2022 roku, we współpracy z AnnenMayKantereit, zespół wydał swój największy singiel „Tom’s Diner”, który zdobył uznanie na całym świecie i został odsłuchany ponad 3 miliardy razy.

Historia zespołu jest związana też z koncertami na żywo, gdzie zdobyli oddaną grupę fanów w Ameryce Północnej, Europie i Wielkiej Brytanii. Ich ostatnia trasa koncertowa, na którą sprzedano ponad 75 000 biletów, była wyprzedana. Warto dodać, że Giant Rooks niedawno ukończyli intensywny sezon festiwalowy, w którym wystąpili na takich wydarzeniach jak Lollapalooza Chicago (USA), Headline Dockville Festival (Niemcy), Rock am Ring / Rock im Park (Niemcy), Rock For People (Czechy), Sziget Festival (Węgry), Pukkelpop (Belgia), Reading / Leeds (Wielka Brytania) i wiele innych.

Teraz Giant Rooks kontynuują swoją muzyczną podróż, ogłaszając wydanie bardzo oczekiwanego drugiego albumu zatytułowanego „How Have You Been?”. Tytuł albumu stawia proste, lecz dające do myślenia pytanie, nadający mu głęboki i szczery ton, który odzwierciedla ewolucję zespołu i bardziej dojrzałe brzmienie. Kilka utworów, takich jak „Morning Blue”, „Bedroom Exile” i „Somebody Like You”, „For You” już zostały zaprezentowane fanom.

Data: 21 marca 2024
Miejsce: Proxima, Warszawa
Wejście od godz. 19:00
Bilety: eventim.pl

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.