Nosowska dołącza do grona artystów, którzy wystąpią podczas multimedialnego spektaklu BEKSIŃSKI.LIVE

Nosowska dołącza do Błażeja Króla, O.S.T.R. oraz Roguckiego, czyli artystów, którzy wezmą udział w unikalnym, multimedialnym spektaklu BEKSIŃSKI.LIVE. Już 6 listopada we wrocławskiej Hali Stulecia, 8 listopada w COS Torwar w Warszawie oraz 1 grudnia w katowickim Spodku zaprezentowane zostanie wprawione w ruch i przepuszczone przez filtr nowoczesnych technologii malarstwo Zdzisława Beksińskiego, a to wszystko przy akompaniamencie muzyki na żywo będącej wrażeniową interpretacją twórczości mistrza. Bilety już w sprzedaży.

Multimedialny spektakl BEKSIŃSKI.LIVE to swoisty hołd oddany Zdzisławowi Beksińskiemu, będący muzyczną interpretacją jego dzieł. Jej autorami są Michał Wasilewski oraz Wishlake, którzy dokonali trudnej sztuki przełożenia malarstwa mistrza na dźwięk. Do projektu BEKSIŃSKI.LIVE zaproszeni zostali również artyści, których twórczość jest spójna z zamysłem muzycznym całego wydarzenia. – Wybór muzycznych gości nie był przypadkowy – tłumaczy kompozytor, Michał Wasilewski. – Poszukiwaliśmy tekstów, które pasowałyby do charakteru utworów przygotowanych przeze mnie i Wishlake’a. Ostatecznie nasz wybór padł na Nosowską, O.S.T.R, Roguckiego i Błażeja Króla. W utworach tych artystów z łatwością odnaleźliśmy poetyckość spójną z linią tekstów napisanych przez Kamila. Utwory naszych gości starannie wpletliśmy w scenariusz całego koncertu tak, aby w jego trakcie budować napięcie. Nie będą to jednak zwykłe występy. Każdy utwór został na nowo zaaranżowany, co sprawia, że te unikatowe interpretacje będzie można usłyszeć tylko w ramach multimedialnych spektakli BEKSIŃSKI.LIVE – dodaje Wasilewski.

Do grona ujawnionych wcześniej Błażeja Króla, O.S.T.R. oraz Roguckiego dołączyła właśnie Nosowska. Artystka słynie z bezkompromisowych, często do ból szczerych tekstów i jak nikt potrafi bawić się konwencją. Mimo że na scenie obecna jest od trzech dekad, nie przestaje zaskakiwać i nieustannie eksperymentuje, sięgając po bardzo różne środki przekazu. Jej niezwykła wrażliwość z pewnością doskonale wpisze się w pełną emocji podróż po świecie Zdzisława Beksińskiego.

We wnętrzach spektakularnych hal usłyszeć będzie można także jednych z najlepszych muzyków młodego pokolenia – perkusistę Gniewomira Tomczyka, wibrafonistę Kubę Kotowicza oraz oktet smyczkowy. Wszyscy zaangażowani w projekt muzycy zabiorą publiczność w audiowizualną, wielozmysłową podróż w głąb nowego wymiaru znaczeń obrazów Zdzisława Beksińskiego, a dzięki połączeniu elektroniki z brzmieniem żywych instrumentów, gościom zaserwowana zostanie prawdziwa dźwiękowa uczta. 

Podczas wydarzenia niezwykle ważną rolę będzie odgrywała także sztuczna inteligencja i animacje przygotowane przez Mariusza Kulmę. Zdzisław Beksiński zawsze przesuwał granice swojego medium, a teraz, z pomocą AI, organizatorzy postanowili kontynuować tę misję, sięgając po nowe środki wyrazu. Wykorzystując sztuczną inteligencję (AI) udało się przetworzyć dzieła Beksińskiego, uzyskując intrygujące, dynamiczne obrazy, które pulsują i transformują w nowy wymiar. AI, ucząc się z obrazów mistrza, generuje zaskakujące formy, które zdumiewają swoją autentycznością i płynnością przemian.

Multimedialne spektakle BEKSIŃSKI.LIVE odbędą się we Wrocławiu (6.11 / Hala Stulecia), Warszawie (8.11 / COS Torwar) i Katowicach (1.12 / Spodek). Bilety na multimedialne spektakle dostępne są na www.eBilet.pl.

Projekt powstaje w partnerskiej współpracy z Muzeum Historycznym w Sanoku.

Organizatorami wydarzenia są Live2Listen oraz endorfina events, które po raz pierwszy łączą siły, aby zbudować BEKSIŃSKI.LIVE.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.