Nowa Ameryka. Kolejna zapowiedź płyty Miki Urbaniak i Victora Daviesa

Mika Urbaniak i Victor Davies prezentują drugi klip zapowiadający płytę „Art Pop”, która będzie miała swoją premierę 10 maja. Tym razem wybrali utwór „America” z repertuaru brytyjskiej grupy Razorlight. Ilustracje piosenki stworzył Victor Davies.

Posłuchaj singla i kup płytę tutaj: http://smarturl.it/MikaVictorAmerica

Oboje z Victorem występowaliśmy lata temu na Orange Festival w Warszawie ze Smolikiem. Razorlight grali tej nocy, a my oglądaliśmy cały występ z backstage’u. Wtedy zakochaliśmy się w piosence „America”. To dla nas wyjątkowe wspomnienie. Klip do utworu został zainspirowany wieloma ikonicznymi obrazami związanymi z Ameryką, nie ważne dobra, czy złą. Odwróciliśmy w nim sytuacje z bajek Disneya, gdzie animatorzy starali się przy pomocy kartki stworzyć realistyczne postacie. Nasze wizerunki są jak najbardziej rysunkowe. Podeszliśmy do tego wideo jak do próby odtworzenia Puszki z zupą firmy Campbel” Andy’ego Warhola z obrazami Victora – mówią artyści.

Album „Art Pop” Miki Urbaniak i Victora Daviesa to nowa odsłona popularnych, znanych wszystkim utworów w szalonych, zaskakujących aranżacjach. Piosenki Prince’a, Stereophonics, Rihanny, Kings Of Leon, Gun’s n Roses i innych gigantów nabrały dzięki Mice i Victorowi nowych znaczeń, zyskały nowe życie i energię. Płyta „Art Pop” to fascynująca mieszanka rapu, funku i elektroniki, zabawa sztuką (do płyty dołączona jest książeczka z reprodukcjami neoimpresjonistycznych obrazów Victora Daviesa) i twórcze poszukiwanie nowych brzmień. 

Lista utworów:
1. Pop Life 
2. America 
3. Mr. Brightside Song
4. Dakota 
5. Don’t You Want Me 
6. Ludzkie gadanie 
7. Umbrella
8. Sen o Warszawie 
9. It’s Different For Girls 
10. Use Somebody 
11. The Look Of Love 
12. Sweet Child O’ Mine 

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.