Nowa nadzieja polskiej sceny alternatywnej. Klaudia Kowalik debiutuje singlem „Tęsknię”

Alternatywna scena w Polsce dostaje kolejną artystkę, która będzie zbierać laury jeden po drugim?

Klaudia Kowalik debiutuje z singlem „Tęsknię” wydanym w Universal Music Polska. Szlachetny, dojrzały indie-pop z ważnym, a zarazem ważnym przesłaniem dotyczącym niezrozumienia się dwóch osób. Artystka mówi też, że utwór jest wyrazem tęsknoty za kimś, kogo nie możemy już zatrzymać.

Za produkcję piosenki odpowiada Kuba Krupski, który współpracuje m.in z Lanberry („Plan Awaryjny”). Autorką tekstu oraz kompozycji jest sama artystka. Jest to też jej debiut jako tekściarki i kompozytorki. Tworzy ona muzykę bazującą na jej własnych doświadczeniach oraz obserwacji tego, co ją otacza.

Klaudia Kowalik jest absolwentką Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu w klasie skrzypiec. Ukończyła wokalistykę jazzową na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej im Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz Muzykologię na Uniwersytecie Wrocławskim. Jest laureatką ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursów wokalnych organizowanych na terenie takich krajów jak Włochy, Francja, Bułgaria, czy Litwa. Artystka koncertowała również na terenie Stanów Zjednoczonych oraz Kanady. Od dwóch lat zajmuje się tworzeniem własnych tekstów oraz muzyki.

Mainstream połączony z alternatywą może okazać się hitem na skalę całej Polski. Pierwsza piosenka Klaudii przypomina mi brzmienie Sarsy z jej debiutu „Zapomnij Mi” jednak odrobinę nowocześniej. Przyglądamy się z uwagą i życzymy sukcesów!

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.