Nowy klip Ani Rusowicz – „Przebudzenie” z gościnnym udziałem Pauliny Przybysz

Ania Rusowicz prezentuje klip do tytułowego nagrania ze swojej ostatniej płyty – “Przebudzenie”. Gościnnie Paulina Przybysz!

“Przebudzenie” to trzeci i zarazem tytułowy singiel z ostatniej płyty Ani Rusowicz.

Piosenka jest swego rodzaju hymnem nawołującym do przebudzenia ludzkiej  świadomości, wobec aktualnych wydarzeń na świecie. Utwór powstał z myślą o ratowaniu naszej planety, ale też nawołuje do powrotu ludzi do świata natury i życia zgodnego z nią tak jak robili to hipisi czy Indianie. 

Przebudzenie jest również przestrogą dla ludzkości, która jeśli się nie dostosuje do reguł przyrody wyginie niszcząc przedtem całą planetę…

W piosence Anię, wokalnie wspiera Paulina Przybysz.

Klip można zobaczyć na YouTube: https://youtu.be/K0kmV_o9FTE

„Przebudzenie” to najnowsza długo wyczekiwana płyta Ani Rusowicz. Artystka tym razem swój album wyprodukowała sama. Zainspirowana podróżami m.in do Nowego Orleanu nagrała muzykę z zespołem na tzw. setkę i przy użyciu taśmy. Rusowicz jak zawsze charakteryzuje się dobrym klasycznym smakiem lat 60. i 70. Tym razem w nagraniach uczestniczyły instrumenty dęte, które nadały klimat bluesowo/funkowo/rockandrollowy, w niektórych momentach wręcz przypominający klimat Jamesa Browna czy Otisa Roedinga. Na płytę Ania zaprosiła również Paulinę Przybysz, która napisała tekst do piosenki „Voodoo”,  a tekst do utworu„ Baba” napisała Natalia Grosiak z zespołu Mikromusic. Płyta utrzymana jest w klimacie rockandrollowo/funkowo/bluesowym, co ciekawe nie nagraliśmy żadnej ballady.

Jak zawsze jest to sentymentalna podróż do lat 60./70., które będą powracały i kojarzyły się z prawdą i życiem człowieka wychodzącego naprzeciw drugiemu człowiekowi, żyjącemu zgodnie z naturą. 

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.