Nowy singiel i video od Henry No Hurry! Zapowiedź płyty!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Henry No Hurry wydał singiel, który zapowiada jego nowy album. Artysta po raz pierwszy śpiewa po polsku. Nowy utwór nosi tytuł „Wielkie nie wiem”.

Jeden samochód, kilka instrumentów.

Bez pośpiechu, bez oczekiwań.

Sam ze sobą i swoimi „dziwactwami”.

Raz Henry a raz Harry.

Dr Jekyll i Mr Hyde.

Henry No Hurry to projekt na poły muzyczny, na poły podróżniczy i po trosze pisarski. Ten jednoosobowy zakład koncertowy Wawrzyńca Jana Dąbrowskiego [udzielającego się wcześniej w zespołach Henry David’s GUN, Letters From Silence] wyruszył w trasę na początku 2017 roku i do dzisiaj odwiedził ponad 215 miejsc w kilku krajach [Polska, Niemcy, Czechy, Słowacja, Ukraina, Szwajcaria, Łotwa, Estonia]. Henry zagrał trasę koncertową, między innymi, po schroniskach górskich, po prywatnych mieszkaniach, a w 2020 przemierzył Polskę od Dolnego Śląska po Suwalszczyznę dając występy w tak nietypowych miejscach jak: złomowisko aut, opuszczony dworzec PKS czy wnętrze starej cerkwi. Nie zabrakło go także na festiwalach – z „OFF Festivalem” [2018], „MiedziankaFest” [2019] oraz „Patrząc na wschód” [2020] na czele.

Pod względem scenicznym to osobliwy one man show, w trakcie którego kompozycje z pogranicza gatunków indie-folk oraz singer-songwriter przeplatane są licznymi anegdotami i ekscentrycznym filozofowaniem. Urozmaicone instrumentarium [gitara, ukulele, pianino, przeszkadzajki], nierzadko zapętlane przy pomocy loopera, tworzy wiele planów, a tym samym wrażenie jakby na scenie występowała więcej niż jedna osoba. Niektórzy odnajdują w tym spektaklu emocjonalność zbliżoną do takich wykonawców jak: Fink, Bon Iver czy Glen Hansard.

Henry No Hurry ma na swoim koncie longplay „The Calving Of Inner Glaciers” [2019] oraz wydaną rok później EP-kę „Maroon Dot” [2020]. Obecnie pracuje nad pierwszym albumem w języku polskim, którego premiera zapowiedziana jest na jesień 2021 roku. Płytę promuje nowy singiel „Wielkie nie wiem”.

AKTUALNA LISTA KONCERTÓW:

24.04 – Pobiedna
25.04 – Wojcieszyce
05.05 – Obrzycko
06.05 – Poznań
07.05 – Krobia
08.05 – Ińsko
09.05 – Straduń
22.05 – Trzebieszów
26.05 – Żółtańce
27.05 – Harasiuki
29.05 – Dołżyca

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.