OH LOU! FEAT. NATALIA GROSIAK – Najlepsza

Jeżeli macie wrażenie, że już w tym roku słyszeliście Natalię Grosiak śpiewającą „Najlepszą”, to nie mylicie się. Tak przy okazji czerwcowej premiery utworu w wersji Mikromusic o jego powstawaniu opowiadała Natalia Grosiak:

Ponad rok temu zgłosił się do mnie duet OH LOU! z propozycja nagrania wokalu do jednej z ich piosenek. I tak powstała pierwsza wersja „Najlepszej”. (…) Postanowiłam wziąć linię melodyczną i tekst, czyli składniki które dodałam do ich produkcji, i wstawić je w zupełnie inne otoczenie muzyczne. Dawidowi Korbaczyńskiemu (Mikromusic) zaprezentowałam tylko te składniki, bez harmonii i stworzyliśmy tę piosenkę od nowa. (…) za niedługo usłyszymy też wersję oryginalną piosenki.

I to właśnie od dziś można cieszyć się oryginalną, elektroniczną wersją „Najlepszej”.

Piosenka jest dostępna cyfrowo dzięki platformie ACCESS powered by [PIAS].

Premierze utworu towarzyszy teledysk, w którym dwie przyjaciółki spędzają pewien specjalny letni dzień razem.

OH LOU! czyli duet producencki Artura Wieczerzyńskiego i Alexa Krzyżanowskiego to owoc wspólnej fascynacji muzyką filmową Cliffa Martineza, ścieżki dźwiękowej do Stranger Things, Röyksopp, czy Portera Robinsona. Poza tym w produkcjach OH LOU! odnaleźć można wpływy synth-wave’u, french disco, popu i szeroko  pojętej alternatywnej elektroniki. 

Od wczesnych lat związani z muzyką klasyczną, Artur i Alex są laureatami konkursów międzynarodowych w kategoriach solistycznych i kameralnych (USA, Austria, Słowenia, Czechy). Występowali w największych salach koncertowych Europy i USA.

Jako producenci współpracowali m.in. z Decco (oficjalny remix dla MAPEI), Bartoszem Dziedzicem (Artur Rojek, Sarsa), a także tworzyli muzykę do baletu dla English National Ballet i Opery w Zurychu. Można ich także było spotkać w koncertowych składach The Dumplings, xxanaxx, Tęskno, Neena, Hania Rani czy Misia Furtak.

Pierwszy oficjalnie wydany z udziałem duetu utwór, „Boję się” Buslava przekroczył obecnie 960 tys. wyświetleń na samym YouTube.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.