Olivia Rodrigo zapowiada nowy utwór „vampire”

Olivia Rodrigo ogłosiła, że już 30 czerwca ukaże się jej nowy utwór zatytułowany „vampire”. Singiel jest pierwszym wydawnictwem piosenkarki od czasu bestsellerowego albumu „SOUR” z 2021 roku. W Polsce krążek pokrył się trzykrotną platyną, a debiutancki singiel „drivers license” dwukrotną platyną.

W styczniu 2021, niezwykle szczera, wówczas 17-letnia Olivia zachwyciła publiczność swoim debiutanckim singlem „drivers license”. Utwór zadebiutował na szczycie listy Billboard Hot 100 i stał się pierwszą piosenką w historii, która osiągnęła 80 mln odtworzeń w ciągu tygodnia od premiery. Dziś 5x platynowy singiel znany jest już na całym świecie. Jeszcze przed premierą debiutanckiego albumu artystka podzieliła się singlami „deja vu” (3x platyna) i „good 4 u” (4x platyna i 1. miejsce na liście Billboard Hot 100).

„SOUR” zadebiutował na 1. miejscu listy Billboard 200 i został najdłużej okupującym pierwszą dziesiątkę debiutem XXI wieku. Szczyt list przebojów zajął także w Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Irlandii, Norwegii, Holandii, Szwecji, Australii i Nowej Zelandii. Dotąd album sprzedał się w 17 mln egzemplarzy i zgromadził ponad 40 mld odtworzeń. Był też najczęściej streamowanym w USA kobiecym debiutem w historii. Wszystkie 11 piosenek zdobyło odznaczenia RIAA (Zrzeszenie Amerykańskich Wydawców Muzyki) oraz znalazło się w Top 30 listy Billboard Hot 100 – wcześniej nie udało się to żadnej innej artystce.
Debiutancki „SOUR” przyniósł jej szczęśliwe siedem nominacji do nagrody Grammy, w tym w każdej z czterech najważniejszych kategorii. Olivia zwyciężyła w trzech kategoriach, zdobywając nagrody dla Najlepszego nowego artysty, Najlepszego popowego albumu wokalnego i Najlepszego popowego występu solowego. Otrzymała także tytuł Nowej artystki roku na American Music Awards, Kobiety roku na Billboard’s 2022 Women in Music Awards oraz Songwritera roku na ASCAP Pop Music Awards i Variety Hitmakers. Wśród swoich wyróżnień Olivia ma również siedem nagród Billboard, BRIT, Juno i NME. Także jej film „Olivia Rodrigo: Driving home 2 u (a SOUR film)” zdobył nagrodę dla Najlepszego dokumentu muzycznego podczas MTV Movie & TV Awards 2022. W 2022 roku artystka wyruszyła w pierwszą trasę koncertową, dając wyprzedane koncerty w ponad 40 miastach Ameryki Północnej i Europy.

Intymne, osobiste teksty i porywające refreny przyciągnęły rzesze fanów. Choć Olivia Rodrigo ma na koncie dopiero jeden album, aktualnie jest jedną z największych gwiazd popowej sceny muzycznej. Nadchodzący singiel „vampire” z pewnością stanowi początek nowego i niezwykle ekscytującego rozdziału w jej karierze.
Olivia napisała nową piosenkę razem z producentem Danielem Nigro, który pracował wcześniej nad jej debiutem. Singiel jest już dostępny w przedsprzedaży na CD i 7-calowym winylu. Znajdziemy na nim także pierwsze demo utworu.

Zamów pre-order singla już teraz! LINK

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.