Oly. – ,,Z ziemi”. ,,sentimental.wav” już 11 czerwca

fot. Krystian Daszkowski

Po dwóch latach od premiery drugiego albumu „Rzeczy, których nie mówię, gdy jestem dorosła”, Oly. wraca z nowym materiałem. „sentimental.wav” EP wyda nakładem PIAS Recordings Poland & Eastern Europe już 11 czerwca. Posłuchaj kolejnej zapowiedzi!

„Z ZIEMI”, drugi singl pochodząc z „sentimental.wav” EP, to poruszająca wyobraźnię historia o wzajemności. Tekst i melodię stworzoną przez Oly. dopełnia produkcja Andrzeja Koniecznego (Grit Ensemble, Siema Ziemia) i partie gitary nagrane przez Kacpra Budziszewskiego (Fismoll, Ofelia, Rasmentalism).

„Z ZIEMI” ukazuje się wraz z video stworzonym przez Krystiana Daszkowskiego. To zarejestrowany na vhs-ie kilkuminutowy performans z wyprawy na tonące drzewo. Obraz wraz z piosenką opowiada historię o trosce, również tej międzygatunkowej. Gdyby „Z ZIEMI” mogło być wyobrażonym listem wysłanym w kosmos lub przyszłość, ukazywałoby czułą relację między ludźmi – wspierającymi się wzajemnie w trudnych chwilach, ale także dbających o świat natury, który jest czymś więcej niż jedynie scenografią dla naszej codzienności.

„EPka sentimental.wav jest dla mnie archiwum opowieści o współodczuwaniu. Kiedy pisałam te piosenki, myślałam o tym jak pocieszyć kogoś kto jest samotny, niezrozumiany, kto tęskni za ukochaną osobą, albo za miejscem, gdzie może czuć się bezpiecznie i swobodnie. Myślałam dużo o moich przyjaciołach, o ludziach, którzy dzięki swojej wrażliwości, często uważanej za przesadną, naprawdę widzą świat, dostrzegają w nim to co łatwo przeoczyć, albo zignorowa. „sentimental.wav” to kilka piosenek, lecz w cały proces nagrywania i tworzenia klipów, zaangażowanych było kilkadziesiąt osób. To przyjaciele, znajomi, wielu wspaniałych artystów, którzy włączyli się w projekt, byli ze mną od chwili, kiedy powstawały pierwsze szkice”

-Oly

Podobnie jak w przypadku ostatniej długogrającej płyty Oly., duży wpływ na finalny efekt muzyczny miał producent i multiinstrumentalista Andrzej Konieczny (Siema Ziemia). Wydaniu EP’ki towarzyszyć będzie seria własnoręcznie wykonanych gadżetów, które w limitowanej liczbie uzupełnią fizyczne wydanie.

Oly. zadebiutowała albumem „Home” w 2016 w 2015 roku. Na płycie gościnnie zaśpiewał Low Roar, a ciepłe przyjęcie materiału pozwoliło wystąpić m.in. na Openerze, Spring Breaku czy Halfway Festival, a także supportować How To Dress Well czy Lou Doillon. Sukcesem okazał się również teledysk do singla „Growing Young”, doceniony przez wiele zagranicznych imprez branżowych, na czele z amerykańskim SXSW.

Kontynuacją obranej przez Oly. drogi był drugi albumRzeczy, których nie mówię gdy jestem dorosła” z 2018. Krążek nagrany wspólnie z uzdolnionym aranżerem i autorem wielu partii instrumentalnych Andrzejem Koniecznym, zabierał w wyobrażony, kolorowy świat niesamowicie wrażliwej i jeszcze bardziej świadomej artystki. Gościnnie na płycie pojawili się Smolik i Baasch.

Po trzech latach przerwy Oly. wraca z EP’ką sentimental.wav, która zawiera pięć nowych kompozycji.

Oly. w mediach

Instagram 

Facebook 

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny