WIOSENNY – premierowy utwór i klip od JUCHO

Dziś światło dzienne ujrzał premierowy utwór JUCHO zatytułowany WIOSENNY.
To symboliczna opowieść o odrodzeniu, wybudzeniu z długiego letargu i cudach życia codziennego, których czasem po prostu nie dostrzegamy.
Z pewnością każdy z nas może odnaleźć kawałek siebie w tym utworze. Oprócz ulubionego pianina usłyszymy tym razem waltornię, gitarę basową czy kontrabas.

Utworowi towarzyszy bajkowa animacja autorstwa Darii Oks.

***

JUCHO, czyli Justyna Chowaniak – wokalistka, autorka tekstów, poezji, muzyki, producentka i założycielka formacji DOMOWE MELODIE, z którą w latach 2012-2018 podbiła serca polskiej publiczności. W ciągu sześciu lat zespół zagrał setki wyprzedanych koncertów w kraju, a także trasy po zakątkach Islandii, Portugalii oraz Niemczech.

Chowaniak po dwóch latach przerwy wraca z nowym projektem zatytułowanym po prostu JUCHO. Pierwszy singiel odsłaniający jej nową drogę to piosenka pt. DRZEWA, którą dedykuje wszystkim osobom wysoce wrażliwym. Justyna nie odchodzi od swoich korzeni – w dalszym ciągu motywem przewodnim jej autorskich piosenek pozostaje intymność, poetyckość i opowieść przeplatana dźwiękami ukochanego, białego pianina.

W 2018 JUCHO wydała Nutny Pamiętnik – obszerną książkę z nutami, unikatowymi zdjęciami i opowieściami o tym, jak powstawały utwory domowych melodii. Książka została nominowana do tytułu „Najpiękniejsza książka roku” i wyprzedała się na pniu. W marcu 2020 Chowaniak decyduje się na limitowaną, pożegnalną reedycje książki, która dodatkowo zawiera płytę CD z nową piosenką JUCHO, otwierającą świeży etap jej muzycznej działalności. Jak sama podkreśla – tworzy tylko to, czego sama jako człowiek potrzebuje i chciałaby doświadczyć.

***

Posłuchaj także utworów:
DRZEWA https://www.youtube.com/watch?v=MIe6NhMo02o
KOLOREM https://www.youtube.com/watch?v=F9KNzSVnim0

Odwiedź na Facebooku: https://www.facebook.com/33jucho

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.