PANTERA w lutym wystąpi w Krakowie!

PANTERA OGŁASZA EUROPEJSKĄ TRASĘ KONCERTOWĄ

NA STYCZEŃ I LUTY 2025 ROKU

4 lutego 2025 – TAURON Arena Kraków


Ikony heavy metalu – zespół PANTERA, ogłosili europejską trasę koncertową na początek 2025 roku, która rozpocznie się 21 stycznia w Helsinkach. W planie są również koncerty w Sztokholmie, Amsterdamie, Krakowie, Berlinie, Paryżu i innych miastach (pełne daty poniżej). Skład zespołu tworzą oryginalni członkowie: wokalista Philip H. Anselmo i basista Rex Brown, a także gitarzysta Zakk Wylde i perkusista Charlie Benante. Najnowsza seria koncertów kontynuuje celebrację życia zmarłych założycieli zespołu, perkusisty Vinniego Paula i gitarzysty Dimebaga Darrella.

Artist pre-sale (w tym bilety VIP) rozpocznie się we wtorek, 25 czerwca o godz. 10:00 czasu lokalnego, a sprzedaż ogólna rozpocznie się w piątek, 28 czerwca o godz. 10:00 na www.livenation.pl oraz www.pantera.com.

Trasa będzie następstwem wcześniej ogłoszonych dat w Wielkiej Brytanii i Irlandii oraz triumfalnego występu PANTERY na tegorocznym, brytyjskim Download Festival, pierwszym występie zespołu w Wielkiej Brytanii od trzech dekad, o którym Metal Talk Magazine powiedział:

„Pierwszy występ PANTERY w Wielkiej Brytanii od ponad dwudziestu lat był jak grzmot i pozostawił tysiące błagających o więcej”. Zespół supportował również Metallikę na ich północnoamerykańskiej trasie stadionowej.

„…prawdziwy hołd dla dziedzictwa braci Abbott i muzyki, którą pomogli stworzyć. Jest to również dar dla wielu fanów, którzy doznali dreszczy od surowej mocy, jaką PANTERA potrafi wywołać jak żaden inny zespół.” — The Intelligencer

 

„…emocjonalny hołd dla muzyki, którą stworzył ten kwartet.” — TribLIVE

 

„Anselmo, Brown, Wylde i Benante mistrzowsko uhonorowali dziedzictwo zespołu, jednocześnie otwierając nowy rozdział, stanowiąc dowód niezłomnego ducha heavy metalu. W gatunku definiowanym przez wytrwałość, triumfalny powrót PANTERY jest niczym innym, jak niezwykłym.” — All Music Magazine

 

„Gdy PANTERA kończyła swój występ w rytmie riffu otwierającego 'Cowboys From Hell’, Anselmo zapytał wypełniony po brzegi stadion, kto przyjdzie ich zobaczyć w przyszłości. Odpowiedź była jednym z najgłośniejszych momentów wieczoru.” — Dallas Observer

Twórcy „power groove”, zespół PANTERA, rozpoczęli swoją karierę w Arlington w Teksasie, w najbardziej znanym składzie: założyciele, bracia – perkusista Vinnie Paul i gitarzysta Dimebag Darrell, oraz basista Rex Brown i wokalista Philip H. Anselmo. Grupa stała się jednym z najbardziej znakomitych i wpływowych zespołów w historii heavy metalu. Do tej pory PANTERA sprzedała 20 milionów płyt na całym świecie, otrzymała cztery nominacje do nagrody Grammy i wyprzedała areny na całym globie.

https://pantera.com

https://www.facebook.com/Pantera

https://www.instagram.com/panteraofficial

https://twitter.com/pantera

https://www.tiktok.com/pantera

Pantera Tour

21 Jan – Helsinki, FI at Ice Hall

23 Jan – Stockholm, SE at Hovet

24 Jan  – Oslo, NO at Spektrum

26 Jan – Copenhagen, DK at Royal Arena

28 Jan – Amsterdam, NL at AFAS Live

31 Jan – Ljubljana, SI at Arena Stožice

01 Feb – Ostrava, CZ at Ostravar Aréna

03 Feb – Budapest, HU at Budapest Arena

04 Feb – Kraków, PL at TAURON Arena Kraków

06 Feb – Hamburg, DE at Sporthalle

07 Feb – Berlin, DE at Max-Schmeling-Halle

09 Feb – Düsseldorf, DE at Mitsubishi Electric Halle

10 Feb – Brussels, BE at Forest National

12 Feb – Bologna, IT at Unipol Arena

13 Feb – Zürich, CH at Hallenstadion

15 Feb – Paris, FR at Adidas Arena

18 Feb – Glasgow, UK at OVO Hydro

19 Feb – Leeds, UK at First Direct Arena

21 Feb – Dublin, IE at 3Arena

23 Feb – Birmingham, UK at Resorts World Arena

25 Feb – London, UK at OVO Arena Wembley

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.