Patrick the Pan zapowiada nowości. Premiera drugiego singla jeszcze w marcu.

@wyciek_mysli

Drugi singiel z nadchodzącego 4. albumu artysty już 17 marca.

Patrick przekazał informacje publikując, prawdopodobnie, kadr z najnowszego klipu.  Łzy płyną intensywnie z oczu artysty, ale spokojnie, to tylko ( a może nie ? ) efekt krojenia… cebuli.  Czy lampka wina pomoże w kuchennych zmaganiach?  Odpowiedź poznamy wkrótce.

Kilka słów o Patricku

Patrick the Pan to alterego Piotra Madeja; tekściarz, kompozytor, realizator i producent nagrań. W jego muzyce słychać ogromną ilość melancholii i  wrażliwości, chociaż wersy w  utworze ,,Cham”  sugerują, że ma ,,zanadrzu kilka wstrętnych tekstów, min”. Dotychczasowe płyty powstały w współpracy z wytwórnią KAYAX, najnowszy album ,,Miło wszystko’’ zostanie wydany samodzielnie, dlatego warto zasubskrybować kanał You Tube Patricka, aby śledzić kolejne nowości.  Poza solowym projektem Piotr współpracuje min. z Dawidem Podsiadłą, Pauliną Przybysz, Ralphem Kaminskim, Misią Furtak, Kaśką Sochacką, Kamilem Kowalskim, czy zespołem LOR.

Wydawnictwo zapowiadane na lato 2021 już teraz przynosi przynajmniej  dwa pozytywne zaskoczenia: pierwszy singiel oraz gość w jednym z utworów.

Singiel ,,Trochę mniej’’ ukazał się 15  stycznia i wprowadził w zimowe dni sporą dawkę słońca. Na pewno nie jest smutną piosenką. Owszem, podszytą melancholią, jednak  wypełnioną spokojem, refleksją nad nadmiarem informacji płynących z każdej strony i stwierdzeniem, że w sumie, to

,,Świat przenoszę w spam,

chcę prawdziwe pobyć sam.

Jednak nie samotnie, ponieważ jest ktoś, kto tańczy w sukience ( której ? to pytanie pozostaje w głowie) i wychodzi z psem na spacer.  Przed premierą Patrick podzielił się sondą, w której zapytał napotkane na ulicy osoby ,, czego życzą mniej . Efekty możecie znaleźć tutaj.

 ,,Trochę mniej” to opowieść o systemach bezpieczeństwa mojej psychiki. Każdy z nas ma w sobie określoną ilość miejsca na złe wiadomości i impulsy z zewnątrz, więc gdy ten “zbiorniczek” zaczyna być zapełniony pod korek (a tak było nie raz w tym roku) trzeba coś robić.   

Patrick the Pan

Piosence towarzyszy klip przypominający kolaż – animację tworzą zdjęcia, wycinki z gazet, ilustracje sympatycznego pieska. Nie jest pozbawiony ironii – widzimy odniesienia do pandemii i obecnej sytuacji w Polsce. Zarówno muzycznie jak i wizualnie ,,Trochę mniej’’ może wywołać uśmiech, sprawdźcie koniecznie czy czujecie podobnie.

Drugim zaskoczeniem jest  zaproszenie do udziału w chórkach Pani Leokadii, czyli Babci Lodzi. Babcia Piotra nie będzie jednym gościem na nowym albumie, jednak niewątpliwie najbardziej zaskakującym.

Za stworzenie utworu i klipu ,, Trochę mniej” odpowiadają :

Scenariusz i animacja – Dawid Kamiński

Asystent animacji – Adrianna Nowicka

Asystent Kreatywny – Wyciek Myśli ( jej kolaż widzicie na miniaturce artykułu )

Muzyka, produkcja, miks – Patrick the Pan

Tekst – Patrick the Pan, Dominika Kubeczka

Mastering – Magda Piotrowska (Hear Candy Mastering)

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.