PL MUSIC VIDEO AWARDS 2019 // Nabór teledysków do II edycji festiwalu

Rusza nabór teledysków do II edycji PL Music Video Awards

PL Music Video Awards to wydarzenie poświęcone polskim wideoklipom. 
Teledyski można zgłaszać poprzez stronę www.plmva.com do 15 października.

W konkursie wezmą udział oficjalne wideoklipy, które powstały po 1 lipca 2018 roku. Można je zgłaszać w 8 kategoriach obejmujących gatunki muzyczne (Alternatywa, Dance, Folk, Hip-Hop, Muzyka Elektroniczna, Pop, Rock i Ostre brzmienia, Extra) oraz w dwóch kategoriach specjalnych: Debiut Reżyserski oraz Ważny Przekaz, dla prac niosących ze sobą przesłanie i wspierających ważne idee społeczne. Spośród zwycięzców wszystkich kategorii zostanie wybrany najlepszy polski teledysk, który otrzyma Grand Prix festiwalu. 

Nowością festiwalu jest kategoria Dance: “Wprowadzając ją chcieliśmy pokazać, że jesteśmy otwarci na wszystkie gatunki muzyczne. Nie możemy się doczekać, co przyślą nam twórcy teledysków do muzyki tanecznej.” – mówi Wojciech Augustyniak, producent festiwalu.

W tegorocznym Jury zasiądzie Vienio – Piotr Więcławski – muzyk, dziennikarz, i wielka legenda polskiego hip-hopu. 
Do oceniania teledysków zaprosiliśmy też laureatów I edycji PL Music Video Awards:
Piotra Matejkowskiego –   zdobywcę  GRAND PRIX i nagrody za najlepszy teledysk hip-hopowy i Olgę  Czyżkiewicz,  która otrzymała dwie nagrody:  w kategorii WAŻNY PRZEKAZ  i Extra. 
Łącznikiem z ubiegłorocznym jury będą: Anna Maliszewska, reżyserka teledysków i reklam, która za swoje prace zdobyła aż 7 Yachów i 2 Fryderyki oraz Jędrzej Słodkowski –  dziennikarz, 34 latek, który od 24 zajmuje się namiętnym słuchaniem muzyki a od ponad dekady recenzuje ją na łamach Gazety Wyborczej.

Nominacje zdradzimy już 5 listopada.

W 2018 roku do konkursu zgłoszono 405 teledysków. Grand Prix zdobył teledysk dla zespołu PRO8L3M do utworu „Flary”, w reżyserii Piotra Matejkowskiego.

Festiwal odbędzie się w dniach 28-30 listopada w Łodzi, w Fabryce Sztuki i w Szkole Filmowej.

Oprócz gali wręczenia nagród, i pokazów nominowanych klipów, tegoroczny program PL MVA obejmuje master classes z czołowymi twórcami i producentami wideoklipów, debaty, projekcje specjalne, oraz MV Bazaar, czyli spotkanie firm związanych z branżą teledysków. “Zależy nam, aby PL MVA było przede wszystkim miejscem spotkań twórców filmowych i muzycznych, inicjujących dyskusję na temat kondycji polskiego wideoklipu.” – mówi Urszula Heuwinkel, producentka festiwalu.Organizatorem festiwalu jest: Fundacja Inicjatyw Kulturalnych Plaster. Festiwal jest dofinansowany jest przez: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Łódzkie Centrum Wydarzeń oraz Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.
Partnerzy: Film Produkcja, Szkoła Filmowa w Łodzi, Fabryka Sztuki, Oxymoron oraz kino BODO. BIOGRAMY CZŁONKÓW JURY:
Piotr Matejkowski – Reżyser wizualnie wysmakowanych reklam dla Nike, McDonald’s, Desperados, Lech Premium Beer, Reserved, Puma, Adidas, 4F i teledysków dla debiutujących i znanych artystów. Piotr jest również filmowcem-podróżnikiem. Dzięki swojej kreatywności, pasji i ciekawości kręcił filmy w Rio de Janeiro, Bangkoku, Hiszpanii i USA.
Chce opowiadać zapadające w pamięć, prawdziwe historie, sprawnie poruszając się w różnych gatunkach.
Jego filmy otrzymały wiele nominacji i nagród m.in. na Los Angeles Cinefest, Berlin Music Video Awards, Bucharest Short Cut CIneFest, KTR Awards i wielu innych.
Piotr jest zdobywcą nagrody Grand Prix podczas I edycji PL Music Video Awards za teledysk Flary zespołu PRO3L8M.

Olga Czyżykiewicz – Reżyserka teledysków, video artów, treści audiowizualnych. Poza filmem zajmuje się również komponowaniem muzyki i śpiewem.
Absolwentka Akademii Filmowej i Telewizyjnej w Warszawie oraz historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. Jej największą pasją jest obraz, który według niej stanowi najlepsze narzędzie do tworzenia piękna i zmiany rzeczywistości. W swojej pracy chce pokazywać pasję i wewnętrzne piękno każdego z nas. Otrzymała najbardziej prestiżowe nagrody w branży, w tym Music Eska Award za najlepszy teledysk, nominację do nagród YACH, Pl Music Video Awards, IBIZA Music Video Festival, London City Film Festival i wiele innych za film dokumentalny i spektakl teatralny. Jej teledysk do piosenki Sylwii Grzeszczak był najczęściej oglądanym klipem na polskim YouTube w 2016 roku (100 milionów odsłon). Współpracowała z najlepszymi artystami polskiego show biznesu, a także z międzynarodowymi gwiazdami takimi jak: Varius Manx, Doda, Wilki, Margaret, Sylwia Grzeszczak, Sarsa, Nergal, Natalia Niemen, Natasza Urbańska, Grzegorz Turnau, Pablopavo, John Porter, Mateusz Ziółko, Marek Napiórkowski, Mirosław Czyżykiewicz, Wojtek Mazolewski, Mezo, Matt Dusk, Mike Skowron. Jako reżyserka koncertów pracowała z Sebastianem Karpielem-Bułecką, Piotrem Cugowskim, Mariką, Moniką Urlik, Darkiem Malejonkiem, Damianem Ukeje. Realizowała również projekty z polskimi aktorami, m.in. Piotrem Adamczykiem, Danutą Stenką, Izą Kuną, Pawłem Małaszyńskim i Krzysztofem Stelmaszykiem. Pracowała dla takich firm jak Adidas czy Revlon.
Obecnie przygotowuje własny album muzycznym „IKE”. Olga zdobyła dwie statuetki na I-ej edycji PL Music Video Awards w kategoriach Ważny Przekaz oraz Extra. Reprezentuje ją agencja Bluebird Artists.

Vienio – Piotr Więcławski – Prawdziwy Człowiek Renesansu – producent muzyczny, dziennikarz, reżyser klipów, czasem aktor, a ponad wszystko LEGENDA polskiego HIP-HOPU. Współzałożyciel powstałej w 1995 grupy Molesta Ewenement, zaliczanej dziś do jednego z prekursorów polskiego rapu.

Znalazł się na liście 30 Najlepszych Polskich Raperów, sporządzonej przez magazyn Machina. Wielokrotnie nominowany do nagród, m.in. Fryderyków, w kategoriach „album roku” i „najlepszy album hip-hop”. Prowadzi programy podróżnicze i kulinarne w TV (prywatnie też lubi gotować – i to jak)

Anna Maliszewska – Z wykształcenia jest dziennikarzem i politologiem. Absolwentka Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Zrobiła ponad 100 teledysków, zarówno dla artystów niszowych jak i najbardziej popularnych, za które otrzymała 7 Yachów, 2 Fryderyki oraz wiele nominacji do tych nagród. Jej teledyski były nominowane do Złotej Żaby na festiwalu Camerimage.Zadebiutowała krótkometrażowym filmem „Pokój Szybkich Randek”, który na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni zdobył nagrodę publiczności. Film nowelowy, „Demakijaż”, którego jest współautorką, w 2009 otrzymał nominację do Złotych Lwów. Ma także na koncie kilka telewizyjnych filmów dokumentalnych o tematyce muzycznej. Wykładała w Łódzkiej Szkole Filmowej. Wg branżowego magazynu Press Anna Maliszewska jest jednym z najbardziej docenianych reżyserów reklamowych. Reżyseruje również poza granicami Polski. Specjalistka od naturalnej, lekkiej narracji, prawdziwych emocji i obrazów, które na zawsze pozostają w głowie.

Jędrzej Słodkowski – Dziennikarz muzyczny i kulturalny, od 2006 r. pracuje w „Gazecie Wyborczej”, obecnie wiceszef działu kulturalnego dziennika. Wcześniej: szef łódzkiego klubu „Krytyki Politycznej”, redaktor naczelny „PKS – Pisma Każdego Studenta” i recenzent muzyczny magazynów „Slajd” i „Machina”. Jeden ze współautorów „Antologii Polskiej Muzyki Elektronicznej”.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.