PLASTIC – nowy singiel „Out of control” i trasa koncertowa

Out Of Control to drugi singiel zapowiadający czwarty album formacji PLASTIC – zespołu założonego przez Agnieszkę Burcan i Pawła Radziszewskiego, duet producencki, który od lat konsekwentnie tworzy własny muzyczny przekaz. Singiel pojawia się z towarzyszeniem klubowej trasy koncertowej OUT OF CONTROL TOUR

W Out Of Control Plastic uwalnia swoją pozytywną energię. Ich najnowszy singiel jest energetyczną bombą manifestującą wolę walki o własną przestrzeń:

„Out Of Control” to protest song o potrzebie bycia wolnym w relacjach z ludźmi, których kochamy.

Czy, gdy na każdym kroku czujemy się kontrolowani przez algorytmy, spętani przez zasady i konwenanse możemy liczyć na choć odrobinę oddechu? O tak! Ta piosenka nas wyzwoli na 3 minuty i 17 sekund!”

Out Of Control jest dynamicznym reprezentantem nadchodzącego albumu, który ukaże się na początku 2020 roku. Plastic zapowiada powrót do korzeni. Utwór od pierwszych taktów określa charakterystyczne niegrzeczne brzmienie basu (oldschoolowy Rickenbacker) i saksofonu barytonowego. Wszystko dzieje się przewrotnie pod hasłem: pozwól wewnętrznemu dziecku przejąć kontrolę. Słychać tu brzmieniowe inspiracje podróżami za ocean. Podróże te będą też motywem przewodnim całego albumu.

Inspirowany nocnym spacerami po metropoliach ze słuchawkami w uszach teledysk do Out Of Control stworzył Dawid Krępski. Światła, neony, odbicia stają się wizualną reprezentacją muzyki.

Plastic z Dawidem od lat tworzą udaną kooperację (I Want U). Ich poprzednie wspólne dzieło U Gonna Love It znajduje się obecnie na 15 miejscu w zestawieniu The Best Music Videos of 2019 amerykańskiego portalu rozrywkowego Thrillist.

Na koncertach zespół zaprezentuje część zupełnie nowego, jeszcze nieprezentowanego materiału, który wkrótce ukaże się na ich czwartym albumie.

KONCERTY

30.10 – WROCŁAW – STARY KLASZTOR      

14.11 – ŁÓDŹ – POP’N‘ART    

28.11 – WARSZAWA – CHMURY   

7.12 – OLSZTYN – LAS

8.12 – GDAŃSK – BUNKIER   

13.12 – POZNAŃ – PAN GAR

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.