Polskie koncerty Wardruny wyprzedane

Dwa tygodnie temu Wardruna ogłosiła przyszłoroczną trasę promującą czwartą płytę pt. Skald. Zespół ma w planach odwiedzić również Polskę. Wardruna wystąpi w gdańskim Teatrze Szekspirowskim (19 listopad) i w warszawskim Teatrze Palladium (21 listopad).

Obydwa polskie koncerty Wardruny zostały wyprzedane w niespełna dwa dni po rozpoczęciu sprzedaży biletów. Zespół odnotowuje duże zainteresowanie na całej przyszłorocznej trasie. Koncert w Helsinkach wyprzedał się w niecałą dobę.

Einar Selvik, lider Wardruny od lat pozostaje bardzo selektywny odnośnie miejsc w których organizowane są koncert. Zespół występuje przede wszystkim w teatrach, operach i salach kongresowych.

Dwa wyprzedane koncerty Wardruny nie będą jedynymi występami Einara Selvika w Polsce w 2019 r. W lutym 2019 r., Einar wystąpi też w krakowskim Klubie Studio, gdzie zagra koncert wspólnie z Ivar Bjørnsonem, liderem formacji Enslaved, promując projekt Hugsjá.


Wardruna – formacja założona przez Einara Selvika swój debiutancki album wydała w 2009 roku. Była to pierwsza płyta ze znakomicie przyjętej trylogii runicznej Runaljod. Muzycy komponują i wykonują utwory wykorzystując stare nordyckie instrumenty, a teksty pisane zarówno w norweskim jak i starym, nordyckim języku uzupełniają piękne kompozycje, budując wyjątkowy klimat surowej północy. Chociaż muzyka Wardruny często charakteryzowana jest jako folk czy ambient, to jednak żaden z tych gatunków nie jest w stanie opisać jej unikalnego stylu. Album Skald, który ukazał się w listopadzie tego roku nakładem ByNorse jest czwartym wydawnictem grupy i zawiera utwory wykonywanywane przez Einara akustycznie. Duża część materiału z płyty była wykorzystana jako ścieżka dźwiękowa w popularnym serialu Wikingowie.

Klip Voluspá promujący album Skald:

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny