Premiera „Anthology” Charliego Wattsa. Pierwsza antologia nagrań jazzowych perkusisty The Rolling Stones

30 czerwca ukaże się wyjątkowy album „Anthology” perkusisty Charliego Wattsa. Na antologii w wersji LP i CD znajdą się najlepsze jazzowe utwory muzyka zmarłego 24 sierpnia 2021 roku.

okładka „Anthology”

Dostępny zarówno w wydaniu podwójny winyl i podwójne CD, “Anthology” to pomnik postawiony tej ‘innej’ muzycznej osobowości giganta świata rocka, który przez ponad 55 lat był podporą The Rolling Stones. Rozciąga się ona przez okres 20 lat i zawiera jego najistotniejsze nagrania jazzowe w różnych muzycznych konfiguracjach: jako kwartet, kwintet i orkiestra. Kolekcja ta jest zarówno uhonorowaniem wyjątkowego artysty i jego oddaniu pracy, a także idealnym przedstawieniem jazzowego wcielenia Charliego Wattsa nowym słuchaczom.

“Anthology” celebruje pełną klasy i stylu oraz innowacyjną grę muzyka, który był inspiracją dla milionów, a blask swojej sławy hojnie przenosił na wybranych przez siebie współpracowników. “Anthology” zawiera nagrania, w których uczestniczyli tak wybitni muzycy, jak m.in. jeden z najbliższych przyjaciół Charliego Wattsa, kontrabasista Dave Green, saksofoniści: Peter King, Evan Parker i Courtney Pine, trębacz Gerard Presencer, inny wielki perkusista Jim Keltner oraz wokalista i członek koncertowego składu The Rolling Stones Bernard Fowler.

Ta długo wyczekiwana retrospektywa rozpoczyna się w 1986 roku kiedy Watts wydał album pod własnym nazwiskiem: “Live At Fulham Town Hall”. Z typową dla siebie skromnością, ‘zaledwie’ 25 lat od momentu gdy zaczął profesjonalną karierę jako perkusista. Następnie antologia przechodzi do nagrań z okresu Charlie Watts Quintet: z 1991 roku i mini albumu “From One Charlie”, z 1992 roku i albumu “Tribute to Charlie Parker with Strings” i kolejnych, czyli: “Warm and Tender” z 1993 r. oraz z 1996 roku “ Long Ago and Far Away” oraz z kolaboracji “Charlie Watts – Jim Keltner Project” z 2000 r. oraz kolejnego nagrania na żywo “Watts at Scott’s” z 2004 roku, jako Charlie Watts And The Tentet.

Lista utworów na wersji CD jest poszerzona dodatkowo o trzy niepublikowane nigdy utwory z koncertu Wattsa i jego grupy ze Swindon Arts Centre: 'Rockhouse Boogie,’ 'Ain’t Nobody Minding Your Store’ oraz 'Swindon Swing’.

“Anthology” zawiera teksty w książce okładkowej stworzone przez dziennikarza i autora audycji Paula Sextona, który jest autorem biografii Charliego Wattsa “Charlie’s Good Tonight: The Authorised Biography of Charlie Watts”, wydanej przez HarperCollins.

A już teraz posłuchaj nigdy niepublikowanego utwóru „Ain’t Nobody Minding Your Store” oraz zamów „Anthology” w przedsprzedaży na stronie: https://charliewatts.lnk.to/AnthologyPR

LP LISTA UTWORÓW

LP 1

Strona 1:

 1. Stompin’ At The Savoy
 2. Flying Home
 3. Practising, Practising, Just Great
 4. Relaxing At Camarillo

Strona 2:

 1. Blackbird – White Chicks
 2. Cool Blues
 3. You Go To My Head
 4. If I Should Lose You
 5. My Ship

LP 2

Strona 3:

 1. Long Ago (And Far Away)
 2. Good Morning Heartache
 3. Never Let Me Go
 4. Roy Haynes (Reprise)
 5. Airto

Strona 4

 1. Roll ‘Em Charlie
 2. What’s New
 3. Take The “A” Train

CD  LISTA UTWORÓW

CD 1

 1. Stompin’ At The Savoy
 2. Flying Home
 3. Practising, Practising, Just Great
 4. Relaxing At Camarillo
 5. Blackbird – White Chicks
 6. Cool Blues
 7. You Go To My Head
 8. If I Should Lose You
 9. My Ship
 10. Long Ago (And Far Away)
 11. Good Morning Heartache
 12. Never Let Me Go

CD 2

 1. Roy Haynes
 2. Airto
 3. Roll ‘Em Charlie
 4. What’s New
 5. Tin Tin Deo
 6. Sunset and The Mockingbird
 7. Take the “A” Train
 8. Rockhouse Boogie (Previously Unreleased)
 9. Ain’t Nobody Minding Your Store (Previously Unreleased)
 10. Swindon Swing (Previously Unreleased)
Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.