Premiera najnowszej płyty Moniki Borzym – „RADIOHEDONISTYCZNIE. Live at Wytwórnia”

„RADIOHEDONISTYCZNIE. Live at Wytwórnia”

Moja Radioheadyczna obsesja trwa już bardzo wiele lat, a mimo to nie sądziłam, że kiedyś zdobędę się na to żeby przepuścić ich absolutnie genialną muzykę przez swój aparat głosowy publicznie, a już na pewno nie sądziłam, że wydam taką płytę!” – przyznaje Monika Borzym, która świętując dwudzieste ósme urodziny, zaśpiewała piosenki swojego ukochanego Radiohead.

 

Kto kocha Radiohead, kto ceni twórczość Moniki Borzym, ten z pewnością pokocha tę płytę. Utwory Thoma Yorka i Johna Greenwooda zaaranżowane przez Nikolę Kołodziejczyka – jednego z najzdolniejszych kompozytorów młodego pokolenia, zaśpiewane przejmująco przez wielką fankę Radiohead – Monikę Borzym. Ze współpracy tej dwójki mogło wyniknąć tylko coś spektakularnego i na najwyższym poziomie – taki właśnie jest album „RADIOHEDONISTYCZNIE. Live at Wytwórnia”.

Little by Little – Official Video

https://youtu.be/AKy–Vzi2ck

Monika Borzym zaprosiła do współpracy zaprzyjaźnionych artystów: Martę Zalewską – multiinstrumentalistkę i wokalistkę, Trio Stryjo, w składzie – Nikola Kołodziejczyk, Michał Bryndal, Maciej Szczyciński, którzy od ponad dekady wspólnie improwizują i koncertują na całym świecie, Tomasza Żymłę – wybitnego klarnecistę basowego, oraz wybitnych, młodych  waltornistów:  Gabriela Czopkę, Łukasza Łacnego i Piotra Kowalskiego. Gościnnie zaśpiewał w duecie z Moniką Marcin Januszkiewicz – aktor młodego pokolenia i znakomity wokalista.  Wszystkie utwory zaaranżował Nikola Kołodziejczyk. „Nigdy bym się na to nie zdobyła, gdyby nie ogromny talent i zarazem wariactwo szalonego kompozytora” – wyznaje  Monika. O współpracy z Nikolą mówi: „Mam wrażenie, że tylko z Nim ten projekt mógł mieć jakikolwiek sens i mam wielką nadzieję, że to nie będzie nasza ostatnia wspólna płyta. Dziękuję Ci piękny Szaleńcze!

Dziewięć utworów Radiohead z różnych etapów twórczości i jeden utwór zespołu Hey zostało zaaranżowanych przez Nikolę na nietypowy skład muzyczny: 3 waltornie, klarnet basowy, violę da gamba i jazzowe Trio Stryjo. Płyta jest zapisem koncertu, który odbył się w ramach inauguracji Letniej Akademii Jazzu w łódzkim klubie WYTWÓRNIA 12 lipca 2018 r.

Płytę można kupić tutaj:

https://www.mystic.pl/plyty_cd,32445.htm

Już jutro, 26 listopada, w warszawskim Teatrze Syrena odbędzie się koncert promujący album „RADIOHEDONISTYCZNIE. Live at Wytwórnia”. Wszystkie potrzebne informacje znaleźć można na stronie Teatru Syrena: http://www.teatrsyrena.pl/spektakle/230/monika-borzym-radio-hedonistycznie-br

Monika Borzym online:

www.monikaborzym.pl

www.facebook.com/monikaborzym.music

www.instagram.com/moborzym

Leave A Reply

Your email address will not be published.