PREMIERA TELEDYSKU: Lika i Antek Smykiewicz „Nie pytaj”

LIKA prezentuje nowy utwór pt.: „Nie pytaj”. Tym razem wokalistka zaprosiła do współpracy znanego i lubianego artystę – Antka Smykiewicza.

„Piosenka „Nie pytaj” powstała już dawno, ale ciągle czekała na swój moment. Początkowo nagrałam ją sama, ale czułam, że czegoś mi w tej formie brakuje. Po rozmowie z producentem, doszliśmy do wniosku, że ta piosenka to idealny materiał na duet – na rozmowę dwóch osób i najlepiej, żeby ten drugi głos był głosem męskim. Antkowi utwór spodobał się od razu i przystąpiliśmy do wspólnych sesji nagraniowych, które poszły bardzo sprawnie, bo Antek to naprawdę świetny wokalista obdarzony bardzo mocnym głosem. Do tego jest fajnym człowiekiem. Jestem bardzo szczęśliwa, że udało nam się w końcu coś razem nagrać.” – tak o genezie powstania piosenki opowiada jej autorka i kompozytorka – Angelika Wdowczyk (LIKA).

Utwór „Nie pytaj” opowiada o tych momentach, w których stajemy na rozstaju dróg i zastanawiamy się, co dalej. Czy mamy w sobie odwagę na zmiany? Czy wierzymy, że coś dobrego czai się za rogiem? „Chciałam tą piosenką dodać zarówno sobie jak i słuchaczom więcej optymizmu i wiary w siebie. Oczywiście, zasadniczo każdej zmianie towarzyszy strach i jest to zupełnie normalne zjawisko. Niemniej, żaden strach nie powinien nas blokować, szczególnie kiedy intuicyjnie czujemy, że zmiany są konieczne. Myślę, że ten utwór jest taką swoistą rozmową, którą niejeden z nas prowadzi sam z sobą.

LIKA (Angelika Wdowczyk) jest laureatką programu TVP2 „Szansa na Sukces” i Muzycznej Rebelii Radia Dla Ciebie. Ukończyła z wyróżnieniem klasę wokalną Autorskiej Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Jazzowej I i II stopnia w Warszawie pod patronatem Akademii Muzycznej w Katowicach. Pod koniec 2020 r. przy pomocy Agencji Muzycznej Polskiego Radia wydała swoją debiutancką płytę: „LIKA”. Na płycie znalazło się 10 utworów, z których znany jest m. in. singiel „Błysk”, napisany we współpracy z Markiem Kościkiewiczem. Z tym utworem we wrześniu 2020 LIKA wystąpiła w Konkursie Debiuty na 57 KFPP w Opolu, gdzie zdobyła nagrodę dla najciekawszej osobowości konkursu!

W 2021 r. wydała EP- „Inaczej”, którą promował singiel „Nie tego chcę” (Wytwórnia Soul Records).

We wrześniu 2021 r. wzięła udział w Festiwalu Carpathia na deskach Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie, zdobywając wyróżnienie jury konkursowego. W kwietniu 2022 r. zaprezentowała kolejny utwór pt.: „Państwu dziękujemy”, który powstał w ponownej kolaboracji z Markiem Kościkiewiczem.

***

Angelika Wdowczyk to również członkini Okręgowej Izby Radców Prawnych z siedzibą w Warszawie i absolwentka międzynarodowych studiów Master of Laws LL.M. International Law.


https://cutt.ly/LikaMusic

https://www.facebook.com/LIKAwdowczyk/

https://www.instagram.com/lika_official

Antek Smykiewicz to popularny wokalista, kompozytor, autor tekstów. Jeden z najciekawszych na naszej rodzimej scenie głosów młodego pokolenia. Laureat drugiego miejsca w pierwszej edycji programu The Voice of Poland oraz półfinalista 7 edycji programu Must Be The Music. Laureat Żelaznej Twojej Twarzy w programie Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Jego debiutancki singiel „Pomimo Burz” na trzy miesiące po premierze uplasował się na pierwszym miejscu na oficjalnej liście najczęściej granych utworów w polskich rozgłośniach radiowych (BMAT)! Otrzymał status DIAMENTOWEJ PŁYTY w kategorii „Muzyka Rozrywkowa”. Teledyskdo singla odnotował oszałamiająca liczbę ponad 30 MILIONÓW wyświetleń. W 2016 r. miała miejsce premiera debiutanckiego albumu Antka Smykiewicza „Nasz Film”. W dniu 21 października 2016 roku ukazała się reedycja albumu „NASZ FILM DELUXE EDITION”, którą promuje singiel „Cud”. Krążek zawiera dodatkowe utwory, które nie zmieściły się na debiutanckiej płycie, a także wersje akustyczne najpopularniejszych piosenek. W 2019 roku artysta został zaproszony do współpracy przez światowej klasy producenta Yoada Nevo (Bryan Adams, Sia, Pet Shop Boys, Morcheeba, Dave Gahan, …). W rezultacie, 24 lipca 2019 roku ukazał się nowy singiel, „Neony”. Tuż po nim powstały kolejne piosenki na drugą płytę artysty. Niestety w 2020 roku, pandemia wirusa Covid-19 zastała artystę podczas podróży poślubnej na jednej z wysp Kambodży. Antek zmuszony został do 111-to dniowej izolacji poza krajem, a dalsze wydarzenia uniemożliwiły dokończenie płyty oraz jej planowaną premierę. W grudniu 2020 roku miała miejsce premiera płyty „Wigilia”, zawierającej najbardziej znane piosenki świąteczne i kolędy w wykonaniu Antka, a także dwa autorskie utwory. W 2021 roku, 14 maja wydał singiel „Nie pieprz, nie sól”.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.