Prime Video zapowiada nowy serial z Anthonym Hopkinsem w roli głównej

HOLLYWOOD, CALIFORNIA - MARCH 27: Anthony Hopkins attends the 94th Annual Academy Awards at Hollywood and Highland on March 27, 2022 in Hollywood, California. (Photo by David Livingston/Getty Images)

W 2024 roku na platformie Prime Video w Polsce zadebiutuje serial historyczno-dramatyczny „Those About To Die”. W obsadzie zobaczymy m.in. Anthony’ego Hopkinsa i Iwana Rheona.

Zainspirowany książką non-fiction o tym samym tytule autorstwa Daniela P. Mannixa, 10-odcinkowy serial pozwoli widzom zanurzyć się w spektakularnym, złożonym i skorumpowanym świecie wyścigów rydwanów i walk gladiatorów w starożytnym Rzymie.

Scenarzystą produkcji jest nominowany do Oscara Robert Rodat („Patriota”, „Szeregowiec Ryan”), a reżyserem Roland Emmerich („Moonfall”, „Dzień Niepodległości”, „Godzilla”) wraz z Marco Kreuzpaintnerem („Beat”, „The Lazarus Project”).

Roland Emmerich

W serialu wystąpią m.in.: zdobywca Oscara Sir Anthony Hopkins (“Milczenie owiec”, “Król Lear”) jako cesarz Wespazjan, Iwan Rheon (“Gra o tron”) jako Tenax, Tom Hughes (“The English”, “Victoria”) w roli Titusa Flavianusa, Sara Martins (“Tell No One”, “Death in Paradise”) jako Cala oraz Jóhannes Haukur Jóhannesson (Gra o tron) jako Viggo oraz Jojo Macari (“Sex Education”).

Iwan Rheon

Akcja „Those About To Die” dzieje się w Rzymie w 79 r. n.e. Wyścigi w Circus Maximus są kontrolowane przez cztery korporacje należące do patrycjuszy, frakcje Niebieską, Czerwoną, Białą i Zieloną, a udziały w tych czterech frakcjach to najcenniejsza rzecz w Rzymie. Ludność jest coraz bardziej żądna krwi, więc potrzebny jest specjalnie zaprojektowany stadion do walk gladiatorów – Koloseum. Skala stadionu oraz walk gladiatorów i zwierząt jest ogromna – podobnie jak podziemia z kwitnącym biznesem bukmacherskim. W podziemiu, pod trybunami, pracują i żyją tysiące ludzi – wśród nich tysiące, którzy zginą za igrzyska.

Nie możemy się doczekać!

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.