Przyjedź nad morze na Sopot Jazz Festival 2022

Wielkie święto muzyki jazzowej rusza w październiku w Sopocie. Sopot Jazz Festival, bo o nim mowa, odbędzie się w dniach 7-9 października 2022. Zobacz co Cię czeka!

Sopot Jazz Festival to interesująca podróż po świecie jazzu i uczta dla zmysłów. Wydarzenie potrwa trzy dni i jak zapewniają organizatorzy, będą to niezapomniane muzycznie chwile z udziałem intrygujących artystów z różnych części świata. Poziom artystyczny będzie naprawdę wysoki i wysmakowany. Nie zabraknie też gwiazd wielkiego formatu. Pierwszego dnia, na scenie, zobaczymy m.in. Michał Barański Quartet oraz Shai Maestro Quartet. Drugiego, Artur Dutkiewicz, pianista jazzowy, kompozytor, który jest nazywany „ambasadorem polskiego jazzu” uraczy słuchaczy niepowtarzalnym projektem muzyczny „Tribute to Tomasz Szukalski”. Wykona go wraz ze swoim quartetem. Wydarzenie  będzie upamiętnieniem artysty Tomasza Szukalskiego w 10. rocznicę jego śmierci. Artur Dutkiewicz  to jeden z najczęściej koncertujących za granicą polskich muzyków jazzowych, który wystąpił w ponad 60 krajach na całym świecie. Z kolei Adam Pierończyk – jedna z najważniejszych postaci w polskim jazzie –  zaprezentuje projekt „Migratory Poets, w którym prezentuje swoją fascynację połączeniem słowa i muzyki improwizowanej. Wystąpi z gościem specjalnym: Anthonym Josephem, wybitnym poetą i performerem pochodzącym z Trynidadu, lecz na stałe mieszkający w Londynie.

Muzyczną ucztę dla duszy podczas Sopot Jazz Festival przygotowała także Aga Derlak, która w ostatni dzień festiwalu, zaprezentuje autorski program. Będzie on wypełniony pięknymi, barwnie zinstrumentowanymi kompozycjami, które stanowią całość inspiracji zdobytych podczas podróży artystki po świecie.

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych współcześnie muzyków jazzowych pochodzących z Norwegii jest Mathias Eick Quintet. On także wystąpi podczas październikowego festiwalu w Sopocie racząc widzów muzyką ze swojego najnowszego albumu „When We Leave”.

Sopot Jazz Festival ma charakter międzynarodowy. Odbywa się od 1956 roku i cieszy się ogromnym powodzeniem. Dynamiczna i żywiołowa muzyka, nietypowe rytmy, ekspresyjne głosy, intrygujące teksty – to wszystko czeka Gości przybywających na wydarzenie w tym roku. Decydując się na przyjazd, warto wybrać odpowiedni nocleg. Dobry apartament to podstawa udanego pobytu. Taką ofertę na między innymi BillBerry Apartments: https://billberry-apartments.pl/pl/apartamenty-sopot-wynajem

Ich sopockie mieszkania to komfort i prywatność. Wysoki standard i nowoczesne wyposażenie, jak również przystępna cena to priorytety. Położone w doskonałej lokalizacji, pozwolą na przemieszkanie się na festiwalowe koncerty szybko i o własnych nogach. Mieszkania są w pełni umeblowane. Na miejscu zapewnione mają m.in. świeżą pościel, ręczniki i niezbędne wyposażenie kuchenne oraz łazienkowe. Wszystko jest więc na miejscu. Sopot Jazz Festival 2022 już niebawem. Kupuj bilety, rezerwuj nocleg i… widzimy się w Sopocie!

Organizatorami Sopot Jazz Festival 2022 są Miasto Sopot oraz Bałtycka Agencja Artystyczna BART.

Źródło: https://billberry-apartments.pl/pl/blog/sopot-jazz-festival-2022

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.