Radio 357 największym projektem na Patronite

Radio 357 największym projektem na Patronite
 
 • Radio 357 ma największą społeczność Patronów na Patronite
 • Regularnymi wpłatami wspiera je prawie 31 500 osób
 • Radio w szybkim tempie osiągnęło kolejne cele zbiórki: 615 000 zł (11 kwietnia) i 660 000 zł (3 maja)
 • Kolejny cel został ogłoszony w piątek (14 maja). To 725 000 zł
 • Pozyskane środki zostaną przeznaczone na rozbudowanie oferty podcastowej i video
 • Do grona autorów podcastów Radio 357 zaprosi twórców będących specjalistami w swoich dziedzinach
 • Zespół radia chce też rozwinąć treści video: transmisje online i nagrania ze studia emisyjnego
 • 14 maja radio zainaugurowało projekt Garaż 357. Będą to mini-koncerty emitowane na żywo z własnego studia
  Największa społeczność Patronów – pierwsze miejsce na Patronite
  Radio 357 jest na pierwszym miejscu w rankingu portalu Patronite pod względem liczby patronów. Osiągnęło tę pozycję w piątek, 14 maja. Regularnie wspiera je prawie 31 500 osób. To największa społeczność patronów spośród wszystkich projektów na tej platformie crowdfundingowej.
– Dwa tygodnie temu zostaliśmy liderem wysokości zbiórki. Teraz jesteśmy na pierwszym miejscu także pod względem liczby patronów. I to wszystko zaledwie w 4 miesiące od startu nadawania. Cieszy nas, że przyciągamy nowych słuchaczy. Ale co ważne – są oni też skłonni wspierać nas regularnymi wpłatami. Ta energia nas niesie i to chyba widać, słychać i czuć na antenie – mówi Krystian Hanke, dziennikarz i członek zarządu.
Nowy cel zbiórki – podcasty i video
Radio w krótkich odstępach czasu osiągnęło kolejne cele zbiórki: 615 000 zł (11 kwietnia) i 660 000 zł (3 maja). Obecnie wyznaczono kolejny próg na poziomie 725 000 zł. Tym razem zespół chce mocno postawić na rozwój podcastów oraz treści video.
– Podcasty mają ogromny potencjał. Chcemy systematycznie umacniać tu swoją pozycję. Naszym celem jest stworzenie najciekawszej platformy podcastowej w Polsce. Dlatego pozyskane środki przeznaczymy na nowe podcasty, dostępne tylko dla naszych Patronów i prowadzone przez najlepszych fachowców. Z Patronami ustalimy jaka ma być ich tematyka i kogo powinniśmy zaprosić do współpracy – wyjaśnia Paweł Sołtys, prezes zarządu.
Oprócz rozbudowy oferty podcastowej Radio 357 zapowiada także rozwój treści video.
Na początku zainwestujemy w transmisje online oraz nagrania ze studia emisyjnego. Będziemy korzystać z form video do kontaktów z Patronami. Pozwolą nam też pozyskać nowych słuchaczy – mówi Paweł Sołtys.
Jak podkreśla, Radio 357 przeciera szlak w projektach opartych o finansowanie społecznościowe. – To wciąż nowy model funkcjonowania. W tej skali jeszcze nikt nie działał w ten sposób 
Synergia anteny i platformy podcastowej
Radio buduje ofertę programową hybrydowo. Strategia opiera się na integralnym łączeniu audycji emitowanych na żywo na antenie i dostępnych na żądanie w podcastach.
– Mamy bardzo zaangażowanych Słuchaczy. Chcemy, żeby nasza oferta programowa była taka, jak nasza społeczność – żywa, różnorodna. Dlatego szukamy, eksperymentujemy, powstają wciąż nowe pomysły. Dzięki podcastom nie musimy się martwić, że „ramówka nie jest z gumy” i ma określoną „pojemność”. To szansa na jeszcze więcej dobrych treści – wyjaśnia Katarzyna Pruchnicka, kierująca rozwojem oferty programowej Radia 357.
W ten sposób Radio 357 staje się wspólną przestrzenią słuchania bez względu na czas emisji. – Nie mamy wątpliwości, że z czasem to właśnie podcasty będą tym pierwszym wyborem dla Słuchaczy. Szczególnie, że dostęp do nich w aplikacji mobilnej funkcjonalnie jest właściwie taki sam jak do radia na żywo 
Pierwszy mini-koncert w Garażu 357
14 maja odbył się pierwszy koncert zrealizowany w całości w studiu Radia 357. Na żywo zagrała Kaśka Sochacka z zespołem.
 Mini-koncerty w naszym studiu, którego jeszcze niedawno nie było? Wydawało się to dość odległym marzeniem. Ale nasi Patroni nie chcieli tak długo czekać. My zresztą też. W rekordowym tempie otrzymaliśmy od nich środki, które pozwoliły szybko przekuć wizję w rzeczywistość. Garaż 357 to miejsce naszych kameralnych koncertów. Będziemy je emitowali na żywo oraz udostępniali w podcastach, budując też naszą własną bibliotekę unikatowych nagrań – opowiada Piotr Stelmach, koordynujący pracę redakcji muzycznej. – To unikatowy format, w którym połączymy występy na żywo z listą przebojów LP357. O ile wiem – jeszcze nikt w Polsce tego tak nie robił – dodaje.
Kolejnym artystą, który wystąpi w Garażu 357 będzie Arek Kłusowski. Koncert odbędzie się w piątek, 21 maja, w dniu premiery nowej płyty artysty.
Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.