Rat City prezentują nowy singiel z Dagny!

Norweska grupa Rat City łączy siły z norweską gwiazdą pop – Dagny w nowym utworze „BAD”.To nie pierwszy raz kiedy ci artyści pracują razem – Dagny wydała niedawno „Somebody”, który napisali i wyprodukowali właśnie Rat City!

Rat City tworzą Kent oraz Cato Sundberg – obaj należeli do zespołu produkcyjnego Stargate, który tworzy przeboje dla największych światowych gwiazd, między innymi Rihanny, Beyonce i Coldplay. W 2018 roku do zespołu dołączył Lasse Michelsen, Debiutancki singiel „Kind of Love” z Isakiem Heimem spędził 7 tygodni na miejscu 1. w norweskim radio i ma na ten moment 35 milionów odtworzeń. Utwór stał się też przebojem w Polsce – dotarł do 5. miejsca listy najpopularniejszych utworów w stacjach radiowych oraz zdobył certyfikat platynowej płyty. Sukcesem były także kolejne wydane single „I Just Wanna Dance” oraz „Naked (With My Headphones On)” wydany z Kieszą.Dagny zdobyła popularność za sprawą singla „Backbeat”, który ukazał się w 2015 roku i był chętnie grany przez radia. Artystka współpracowała przy pisaniu tekstu do utworu „Never Really Over” dla Katy Perry i zdobyła uwagę takich magazynów jak: Billboard, The Guardian, czy NYLON. Z artystką współpracowali między innymi: Seeb, Steve Aoki, NOTD, Wombats oraz Crystal Fighters. Dagny jest jedną z najpopularniejszych norweskich artystek. –

„Napisałam „Bad” będąc w Sztokholmie z Gustavem Nyströmem oraz Hildą Stenmalm, zanim spotkałam się z Rat City w studio. Dla mnie ten utwór opowiada o walczeniu o swoje i byciu silnym w trudnych sytuacjach. To całkiem dramatyczne wersy, czyli odwrotność tego jaka jestem, ale czasem lubię być bardziej ekstremalną wersją samej siebie, kiedy tworzę. Podczas pracy w studio dałam sporo serca przy śpiewaniu i wzięłam na poważnie tytuł tego utworu. Chyba wyszło nieźle – jestem naprawdę zadowolona z rezultatów. Nie jestem osobą, która długo chowa urazę – po prostu wyrzucam moje emocje w podczas nagrywania” – mówi Dagny.

Źródło: Sony Music Poland

Leave A Reply

Your email address will not be published.