Recenzja: Artur Rojek – ,,Składam się z ciągłych powtórzeń” (2014)

Jedyny jak dotąd solowy album polskiego wokalisty Artura Rojka to „Składam się z ciągłych powtórzeń”.

Był to jego 1 studyjny krążek.

Lista utworów:

  1. „Lato 76” 4:06
  2. „Beksa” 4:02
  3. „Krótkie momenty skupienia” 3:39
  4. „Czas który pozostał” 4:00
  5. „Kot i Pelikan” 3:59
  6. „Kokon” 2:44
  7. „To co będzie” 3:15
  8. „Syreny” 3:36
  9. „Lekkość” 3:41
  10. „Pomysł 2” 2:08

Poniżej możecie posłuchać singli z tej płyty:

„Beksa

„Syreny

 

„Czas, który pozostał”


Premiera albumu miała miejsce 4 kwietnia 2014 roku nakładem wytwórni Kayax. 

Po hucznym i zaskakującym odejściu z formacji Myslovitz w 2012 roku  Artur Rojek równie zaskakująco wydał swoją solową płytę. Płytę, która w kilku momentach bardzo zaskakuje… szczerością i uniwersalnymi tekstami, w których właściwie każdy z nas może odnaleźć sporą dawkę własnych emocji czy doświadczeń. Według mnie artysta w pełni zaspokoił pokładane w nim nadzieje związane z wydaniem solowego materiału i każdy fan czy to Myslovitz czy bezpośrednio Artura Rojka znajdzie tutaj coś dla siebie. Ja znalazłem niespotykaną muzyczną wrażliwość i szczerość w przekazie, mega interesującą warstwę muzyczną oraz intymny klimat, który ma w sobie coś, co sprawia, że nie można obok tych dźwięków przejść obojętnie…

Na wyróżnienie w kwestii kapitalnego tekstu zasługują zwłaszcza piosenki: „Beksa” i „Syreny”.

Według mnie najlepsze kawałki na tej płycie to: „Syreny” i „Czas, który pozostał”, ale warto posłuchać również piosenek: „Lekkość”, „Kot i Pelikan” oraz „Kokon”. 

Na albumie z pewnością znajdziemy kilka mocnych momentów, które sprawią, że nie poprzestaniecie na wyłącznie jednym przesłuchaniu tego longplaya, jak np.: arcyciekawy chórek dziecięcy i genialny wokal w „Beksa”, kapitalny tekst w „Syreny”, niespotykany aranż w „Kot i Pelikan”, czy świetne brzmienie gitar w „To, co będzie„. Natomiast na koncertach zaś publiczność z pewnością najbardziej czekać będzie na piosenkę  „Beksa”.

Końcowa nota: 4,5/6


Artur Rojek to polski muzyk, kompozytor, wokalista, autor tekstów i gitarzysta. Członek zespołów Myslovitz (1992-2012) i Lenny Valentino (1998-2001).
Podobnie jak pozostali członkowie zespołu Myslovitz pochodzi z Mysłowic, ukończył studia na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Pracował jako nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 4 w Mysłowicach. Ma też doświadczenie radiowe.
W 1992 przy Miejskim Domu Kultury w Mysłowicach założył zespół Myslovitz (początkowo pod nazwą The Freshmen). Był wielokrotnie nominowany do nagrody Fryderyka w kategoriach Wokalista roku.
W 1998 roku wraz z liderem zespołu Negatyw, perkusistą Myslovitz Wojtkiem Kuderskim oraz Michałem Kortebą założył grupę Lenny Valentino.
Jest pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym Off Festivalu, który przez pierwsze cztery lata odbywał się w Mysłowicach (2006-2009), a w roku 2010 został przeniesiony do Katowic.
20 kwietnia 2012 roku rozstał się po ponad dwudziestu latach z zespołem Myslovitz na rzecz kariery solowej. W 2014 roku nakładem wytwórni muzycznej Kayax wydał swój debiutancki album solowy „Składam się z ciągłych powtórzeń”, który promowały single „Beksa”, „Syreny” i „Czas który pozostał”. Krążek w następnym roku został nagrodzony Fryderykiem w kategorii album roku – pop.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny